З’явився шанс долати незаконні забудови в лісі!

Мало хто знає, та існує цікавий документ – http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/610-2008-%D1%80, – Розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2008 року, з непримітною назвою “Деякі питання розпорядження земельними лісовими ділянками”. Цей документ досі не втратив чинність.

В ньому йдеться про призупинення вилучення та передачі земельних лісових ділянок у власність чи оренду, зі зміною цільового призначення.

Винятки становлять ділянки, надані за рішенням Кабміну на різні суспільно-важливі потреби, до яких будівництво приватних маєтків не належить. Іншими словами, якщо ділянка з лісом купується чи береться в оренду, ніхто не має права будуватися в ньому, бо для цього потрібна зміна цільового призначення.

За правління Януковича на цей документ ніхто не звертав уваги, і по всій Україні тривав масовий дерибан лісових ділянок, рішення про передачу яких часто приймаються на місцевому рівні, без участі Кабміну.

Сучасна політична ситуація дає можливість скористатися цим юридичним інструментом для долання цього свавілля.

Для цього слід надсилати звернення в обласні прокуратури, обласні управління МВС України, в Державну екологічну інспекцію України (краще одразу до центрального управління в Києві, бо інакше обласні все-одно звертатимуться за дозволом в центр), з вимогою провести розслідування, чи не була передана лісова ділянка під забудову після введення в дію цього мораторію (тобто після 10 квітня 2008 року), і, якщо так, з вимогою відкликати раніше надану згоду на вилучення ділянок чи їх передачу у власність/оренду зі зміною цільового користування.

Ми не знаємо, чи спрацює зараз цей мораторій, але хочеться сподіватись на це. Принаймні, спробувати варто. Тому нижче ми наводимо зразок типового звернення, яке радимо використовувати в подібних випадках. До звернення слід долучити фото лісової ділянки, паркану навколо тощо, а також карту, де знаходиться ця ділянка.

Прокуратура … області

ГУ МВС України в … області

Державна екологічна інспекція України

СКАРГА

На незаконну передачу лісової ділянки під забудову

Звертаюсь/звертаємось до Вас у зв’язку із наступним. ?? числа/місяця/року (хоч приблизну дату) мені/нам стало відомо, що ділянка лісу (описати точне місцерозташування) орієнтовною площею в ?? га (хоч приблизна площа) ймовірно була передана під забудову. Про це свідчить установлений паркан/початок будівництва/розмітка території/Публічна кадастрова карта/сусід з райради сказав/будь-яке інше джерело інфи.

На Публічній кадастровій карті ділянка має номер: … (сайт карти – http://www.map.land.gov.ua/kadastrova-karta; дуже бажано знайти цю ділянку на ній і подивитись; втім, може бути що ділянка не буде на ній позначена), і має цільове призначення ??.?? (цільове призначення написане на вікні, що випливає при натисканні на ділянку; там буде індекс типу 01.05 тощо, розшифровку якого можна подивитись тут: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1011-10; швидше за все, якщо інформація про забудову вірна, то це буде індекс, що передбачає певного типу будівництво)

Довожу/доводимо до Вашого відома, що зараз діє мораторій на зміну цільового призначення лісів, виданий Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2008 року №610-р. Згідно нього, забороняється “прийняття рішень про надання згоди на вилучення ділянок, їх передачу у власність та оренду зі зміною цільового призначення”, крім деяких винятків будівництва суспільно важливих об’єктів. Надання ділянок під індивідуальне садівництво тощо, що передбачає будівництво в лісі будинків, не входить в список цих винятків, і  ПІДПАДАЄ ПІД ДІЮ МОРАТОРІЮ.

Отже, прошу/просимо Вас провести розслідування і перевірити законність виділення під забудову вказаної лісової ділянки/ділянок. У разі порушення цього мораторію, прошу/просимо домогтися відкликання раніше надаої згоди на вилучення ділянок чи їх передачу у власність/оренду зі зміною цільового користування, та покарання винних у протиправних діях

 З повагою, …

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *