Звернення щодо необхідності перепідпорядкування Державного агентства лісових ресурсів України

Прем’єр-міністру України

Міністру екології і природних ресурсів України

Міністру аграрної політики та продовольства України

Звернення

Щодо необхідності перепідпорядкування Державного агентства лісових ресурсів України від Міністерства аграрної політики України до Міністерства екології і природних ресурсів

З часу створення Державного агентства лісових ресурсів України (з урахуванням усіх попередніх назв цієї структури), усі роки Незалежності в Україні триває негласне протистояння між природоохоронцями і лісниками, що виливається в численні дискусії, суперечки, акції протесту, шквал скарг, звернень тощо. Причиною усього цього є діаметрально різне бачення ролі Державного агентства лісових ресурсів України у збереженні біорізноманіття, у цінностях і підходах до цього питання. В той час, як природоохоронці бачать в лісі крихку екосистему, яка потребує охорони і бережливого ставлення, «офіційні» лісники, що займають керівні посади в лісагенції, бачать в лісі лише гроші від продажу деревини, і сам ліс – виключно як об’єкт господарювання. Будь-які заяви Держлісагентства, про начебто турботу про навколишнє середовище і ліси, є чистої води популізм для збереження своєї репутації. Ситуація значно погіршилась за роки правління Януковича, що руками В. Сівця перетворив лісагенцію на суцільну машину відмивання грошей,  що призвело до подальшого занедбання лісової заповідної справи і ще більше ускладнило охорону біорізноманіття.

Ситуація потребує термінового вирішення.

Ми, активісти Громадського руху за збереження лісів у природному стані,представники Дружини охорони природи «Зелене майбутнє», Національного екологічного центру України, Екологічної групи «Печеніги», вважаємо, що вирішити цю проблему зможуть лише кардинальні зміни. Ми пропонуємо передати Державне агентство лісових ресурсів України від Міністерства аграрної політики України до Міністерства екології і природних ресурсів України. Чудово розуміємо, що колишні очільники Міністерства екології нічим не кращі за очільників Дерлісагентства або Мінагрополітики, але: 1) Мінприроди в ідеалі виступає носієм природоохоронних цінностей,  на відміну від Міністерства агрополітики; 2) За умови люстрації і фахового підбору очільників та кадрового апарату після перемоги революції є шанс, що Мінприроди стане природоохоронним за змістом, а не за формою. Тому такий крок сприятиме зміні політики Держлісагентства по відношенню до збереження біорізноманіття, та сталого, раціонального, невиснажливого лісокористування.

Вважаємо, що здійснення такого кроку мусить стати одним з першочергових завдань нового міністра або виконувача обов’язків міністра екології і природних ресурсів України.

З повагою, активісти Громадського руху за збереження лісів у природному стані

27.02.14

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *