Відкритий лист щодо недопущення призначення Я.І.Макарчука на чолі Державного лісового агентства України

Міністру аграрної політики і продовольства України

Швайці Ігорю Олександровичу

Ярослав Іванович Макарчук нині перебуває на посаді Першого заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України. Так як місце Голови Державного агентства лісових ресурсів є вакантним після звільнення колишнього корупціонера – голови Сівця Віктора Миколайовича, пан Я.І. Макарчук є одним з найімовірніших претендентів на вакантну посаду.

В зв’язку з цим ми повідомляємо про нашу категоричну позицію проти призначення Я.І. Макарчука головою Держлісагентства. Причиною тому є його корупційна діяльність, зокрема – порушення ст. 16 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме – надання недостовірної інформації.

Зокрема, 21.05.12 року, під час зустрічі з активістами природоохоронного руху, стосовно призначення на посаду керівника національного природного парку «Гомільшанські ліси» Северіна І.О., Я.І.Макарчук повідомив, що жодна кандидатура на призначення директора НПП «Гомільшанські ліси» до Держлісагентства не надходила.

Між тим, заступник Голови Держлісагентства І.Шишов листом №10-08/28-27 від 24.05.12 (копія додається) повідомив, що Наказом Держлісагентства України №227-к від 22.05.12, за пропозицією Харківської обласної державної адміністрації (лист від 24.04.12 №01-41/3152) та поданням Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства від 17.05.12. №07-27/198 на посаду директора національного природного парку «Гомільшанські ліси» призначено І.Северіна.

Отже, на момент заяви Макарчука вищеназвані документи були отримані. Таким чином, Я.І. Макарчук публічно надав неправдиву інформацію, що є вищеназваним порушенням.

Вищеназваний Северін І.О., що, в тому числі завдяки покриванню Макарчука Я.І. був призначений директором НПП «Гомільшанські ліси», постійно лобіює проведення протизаконних рубок в межах цінних вікових лісів парку, призвів до руйнування наукового відділу і наукової та природоохоронної роботи парку.

Призначати людей, що лобіюють таких директорів природоохоронних установ, в жодному разі не можна!

Це не єдиний випадок його брехні. Під час круглого столу «Степове лісорозведення та агролісомеліорація в Україні: оцінка зацікавлених сторін» , що проходив 5 квітня 2012 року  у приміщенні Світового Банку, Я.І.Макарчук  говорив, що даних щодо червонокнижних видів у степах, переданих під лісорозведення, Держлісагентству ніхто не передавав.  Коли присутні зазначили що 140 сторінок таких відомостей були надіслані йому ще кілька місяців тому, Макарчук сказав що такі відомості не авторитет для нього. Учасники круглого столу (кандидати і  доктори наук) зазначили що це їхні відомості, на що Макарчук сказав що для нього такі відомості нічого не варті.

Навіть без цього, призначати керівником першого заступника В.Сівця, при якому корупція в управлінні досягла фантастичних розмахів, буде надзвичайно сумнівним кроком!

Тому звертаємось до Міністра аграрної політики і продовольства України Швайки Ігоря Олександровича з вимогою не допустити призначення керівником Державного лісового агентства України (відомства у підпорядкуванні цього міністерства) корупціонера із дуже сумнівною репутацією!

З повагою, активісти Громадського руху за збереження лісів у природному стані, активісти Національного екологічного центру України, Екологічної групи “Печеніги” і Дружини охорони природи “Зелене майбутнє”.

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *