Дніпровсько-Тетерівському угіддю – статус нацпарку! (ФОТО)

Дніпровсько-Тетерівське лісомисливське господарство, відоме на всю Україну завдяки Януковичу, що облаштував тут мисливський маєток, є справжньою перлиною Київщини. 30000 га лісу, компактно розташованого в межиріччі Дніпра і Тетерева і оточеного болотами, ще 1967 року були обрано в якості “резиденції для обраних” – для полювання комуністичної верхівки. Частково, саме завдяки відповідним посиленим заходам охорони Дніпровсько-Тетерівське угіддя завдячує добре збереженій природі.

А останні кілька років господарство було фактично закрите для відвідувачів – тут любив полювати Янукович. Але його мисливські забави призвели не до збереження лісу, а якраз навпаки: для облаштування численних доріг і просік була вирізана просто фантастична кількість лісу.

Зараз доля лісомисливського господарства лишається невизначеною. З однієї сторони, ще у 2009 році було готове обгрунтування на створення національного природного парку “Дніпровсько-Тетерівський”, але його, звісна річ, не погодив під тиском Януковича лісгосп. Що буде далі? Природоохоронці впевнені, що цей ліс просто обов’язково мусить таки набути статусу національного парку, лише це гарантуватиме подальше його збереження, особливо від забудови узбережжя. Де ще на Київщині збереглись кілометри абсолютно дикого берегу на березі Дніпра? Тим паче, що вся наявна інфраструктура для нацпарку вже є: і мережа доріг для туристів, і охорона. А численні підгодівельні майданчики для копитних, які використовувались для полювання, можна успішно використовувати для екотуризму: підгодовані тварини мало бояться людей.

Нижче кожен може переконатись в непересічній красі цих місць.

4

3

5

7

8

5

6

7

9

6

Лише активна природоохоронна позиція громади може врятувати ці місця.

Також про ці місця можна прочитати звіт-обстеження активістів ДОП тут і послухати розповідь тут.

Андрій Плига 

 

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *