На Радомишльщині хочуть знести черговий масив вікового лісу

Старовинні діброви та бори є справжньою окрасою тетерівських лісів, що простяглися значною смугою на правобережжі Тетерева. Проте активне вирубування лісів звело площу таких лісів на Радомишльщині до мінімуму.

У вересні нашими активістами були подані до Радомишльського держлісгоспу пропозиції по внесенню ряду вцілілих вікових дібров у список лісів, особливо цінних для збереження, згідно методичних рекомендацій Лісової Наглядової Ради (FSC), що дозволило б врятувати їх від суцільних рубок. Але ці пропозиції були по суті проігноровані, так як вже розпочалась вимітка одного з вікових масивів під суцільну вирубку.

Мова йде про 10 виділ 53 кварталу Кримоцького лісництва. В ньому зберігся віковий сосново-дубовий чорничний ліс , що має ознаки ацидофільної діброви і має підлягати особливій охороні на Поліссі; крім того, цей ліс є домівкою для цілого ряду істот, занесених до Червоної книги України – це і декілька видів кажанів, що мешкають в дуплах старих дерев, і жук-олень, що харчується соком старих дубів і чиї личинки мешкають в загниваючій дубовій деревині. Порятунок вікових лісів має ключове значення для їх збереження. Також цей ліс відіграє важливе значення для виживання плауна колючого – виду Червоної книги України, що стає рідкісним внаслідок незаконного його збору та власне вирубки лісу. Тому ліс має підлягати охороні згідно Законів України «Про Червону книгу України» та «Про охорону навколишнього природного середовища України», і будь-яке господарське втручання в цей ліс, в тому числі (і передусім!) і вирубка, є недопустиме. Але, на жаль, ми вкотре стаємо свідками ігнорування природоохоронного законодавства.

    Плаун колючий

На разі вже встановили лісорубні стовпчики, що свідчать про наміри зробити суцільну вирубку лісу, який має підлягати охороні. Активісти вже направили скарги і звернення до Державної екологічної інспекції, Державного агентства лісових ресурсів України, та до компанії, що займалась власне сертифікацією Радомишльського лісового господарства, з вимогами вплинути на лісгосп і не допустити вирубку.

Тривогу викликає також поява лісорубних стовпчиків в діброві у 3 кварталі Білківського лісництва цього лісгоспу. Вирубка стосується еталонного масиву заболоченої діброви, яку населяють рідкісні види кажанів та комах, зокрема вусач дубовий. На лісорубних стовпчиках ще немає жодного надпису; ми надіслали звернення з проханням пояснити, яка рубка тут відбуватиметься. Проведення тут суцільної рубки недопустиме.

Ми сподіваємось, що Радомишльський лісгосп, який має міжнародну сертифікацію і повинен вести ощадливе лісове господарство з дотриманням природоохоронних зобов’язань, дослухається до законів України і не зганьбить себе, як зробив це Клавдієвський лісгосп, знищивши частину однієї з найстаріших дібров області.

Андрій Плига

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *