Лісам військових лісгоспів – статус національних парків!

Як стало нещодавно відомо, ще з 4 вересня, згідно розпорядження Кабміну, почався процес передачі лісів Міністерства оборони України до Державної лісової агенції України.

Житомирський ЛГ

 Фото 1. Ліс в Житомирському військовому лісгоспі


В умовах інтенсивної лісогосподарської експлуатації, військові ліси, де діяльність була значно обмеженою, є однією з останніх скарбниць лісового біорізноманіття, адже їх довгий час обходили рубки головного користування, а присутність людей була мінімальною. Тому науковці і громадськість неодноразово висловлювались про необхідність створення на їх базі національних природних парків.

Серед них:
– Проектований НПП «Самарський бір», що розташований в межах Новомосковського військового лісгоспу. Охоплює найбільший масив природного степового лісу в Україні, по березі річки Самара Дніпропетровської області.

Самарський ліс

Фото 2. Ліс в Новомосковському військовому лісгоспі

– Проектований НПП «Дніпровсько-Деснянський», розташований на територіях Чернігівського та Остерського військового лісгоспів, в межиріччі Дніпра і Десни. Одна з найбільших диких територій Українського Полісся.

Остерський ЛГ

Фото 3. Ліс в Остерському військовому лісгоспі

– Проектований НПП «Дівички», який знаходиться на лівому березі Канівського водосховища в межах Ржищівського військового лісгоспу Київщини і, крім лісів, охоплює унікальні для Київщини великі степові ділянки.

Враховуючи надзвичайну важливість збереження останніх природних джерел біорізноманіття, а також потребу збільшення заповідних площ до 10% у 2015 та 15% у 2020 році згідно Закону України “Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року”, ми звертаємось до Міністерства екології і природних ресурсів України, Міністерства оборони України і Державної лісової агенції з проханням сприяти передачі земель під національні парки і відповідно сприяти їх створенню!

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *