На Київщині лісники хочуть вирубати 4000 заповідних дерев
Про це заявив головний лісничий ДП «Бориспільський лісгосп» Анатолій Гусак на нараді з питань заповідної справи, що проходила 17 лютого у Департаменті екології та природних ресурсів Київської ОДА.
Йдеться про заказник «Урочище «В’язове» http://pryroda.in.ua/kyiv-region/zakaznyky/urochysche-vyazove, розміщене у Бориспільському районі області. Заказник створений на площі 336 га ще у 1988 році для збереження колонії чапель та унікального комплексу заплавного лісу. На території заказника забороняється проведення рубок.
Головний лісничий підприємства заявив, що лісгосп клопоче про надання дозволу на санітарну рубку обсягом 1400 кубометрів деревини. Переважна частина території заповідного урочища зайнята заболоченим вільховим лісом http://pryroda.in.ua/kyiv-region/files/2012/05/P6080104-1024×768.jpg
«Ми порахували, що при звичайній повноті чорновільхових насаджень, заявлена рубка мала би охопити не більше 6-10 дерев на гектар. При цьому, саме у заболочених лісах із 4-5 типом лісорослинних умов практично виключені об’єктивні підстави для проведення санітарної рубки. В таких лісах не буває пожеж, тут не зростає коренева губка тощо» – розповідає заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк.
«Натомість вільха сьогодні є дефіцитною деревиною, затребуваною для виготовлення фанери. Також вільхова «вагонка» – один з кращих матеріалів для оздоблення саун. Окрім окремих лісових масивів, що збереглись в межах природно-заповідного фонду, зараз не так багато лишається ділянок, на яких досі є стиглі вільхові ліси на великих площах. Ми переконані, що за своїми «стандартами», керівництво ДП «Бориспільський лісгосп» , сприймає заказник винятково як стигле насадження вільхи, на яку сьогодні є попит. Тому й шукає шлях отримати дозвіл вирубати найцінніші дерева. Лише в такому разі анонсована рубка буде не збитковою – додає еколог Міжнародної благодійної організації «Екологія – Право – Людина» Петро Тєстов.
Екологи звернулись до Департаменту екології та природних ресурсів у Київській області з проханням не погоджувати необґрунтовану вирубку, а прискорити створення заказника «Болото Карань та Глуховщина» на території Бориспільського лісгоспу.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Василюк Олексій, НЕЦУ
Email: [email protected]
Тел.: (097) 1000-473