Бориспільський лісгосп найбільш клопоче за санітарну рубку у заказнику

Як ми вже повідомляли, на Київщина активно розгортається конфлікт між керівництвом ДП «Бориспільський лісгосп», що прагне провести санітарну рубку у заказнику «Урочище В’язове» та природоохоронцями, що заперечують проти проведення таких заходів.

На думку керівництва лісового господарства, заказник потребує невідкладних санітарних заходів обсягом 1400 кубометрів деревини. З цього приводу проводяться виїзні наради, обстеження та інші заходи. Аби лише отримати дозвіл на санітарну рубку. В мережі опубліковані фото лісу, якому не жити без санітарної рубки.

Дійсно, ділянка соснових насаджень, розміщена на крайній околиці заказника, оскільки є периферійною частиною всього лісового масиву, до якого належить заказник, має в своєму складі сосни, вражені сосновим пильщиком та просто всохлі дерева. Аналогічно виглядає будь-яка периферійна ділянка соснового лісу, розміщена вздовж каскаду Дніпровських водосховищ, оскільки внаслідок комплексу факторів саме такі ділянки виявляють меншу здатність протистояти біотичним та абіотичним чинникам, ніж аналогічні соснові насадження в центральних частинах лісових масивів.

Днями, на клопотання лісгоспу, комісією у складі представників Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Київлісозахист», виробничого об’єднання «Укдержліспроект», департаменту екології та природних ресурсів київської обласної державної адміністрації та ДП “Бориспільський лісгосп» було проведене рекогносцирувальне обстеження насаджень з елементами детального обліку комплексу стовбурових шкідників в орнітологічному заказнику місцевого значення «Урочище В’язове» Кийлівського лісництва ДП «Бориспільське лісове господарство». Про це ми знаємо з публікації на сайті Київобллісу http://www.kyivlis.com.ua/index/210-urochicshe_v039yazove.html.

«Обстеження показало, що насадження втрачають захисні функції та рівень біологічної стійкості, відмічено ослаблення, відмирання та подальше інтенсивне заселення стовбуровими шкідниками, що призводить до поступової втрати насадженнями заповідних видів рослин та тварин. В обстежених насадженнях виявлено буреломні та вивалені з корінням дерева. Зважаючи на це, з метою відновлення природного стану насадження, комісією було визнане за доцільне оздоровити ліс проведенням санітарної рубки вибіркової». – пише на сайті безіменний автор.

“Звісно, нам важко зрозуміти, що таке «заповідні види рослин та тварин». Такого терміну не існує, а на території заказника охороняються всі види живих істот, включно із тими, яких лісівники називають «шкідниками». – коментує ситуацію зоолог, заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Тому жодних підстав проводити санітарні заходи там, де в умовах заповідного режиму відбуваються природні процеси, ми не бачимо.

Ми не бачимо підстав сперечатись з лісопатологами: вони все одно казатимуть, що треба рубати поки деревина не втратила товарну цінність, а ми все одно казатимемо що заказник – не товар, а дика природа. Тому замість марного прирікання з лісівниками, ми провели своє обстеження сусіднього лісового масиву, розміщеного неподалік села Андріївка (кв.кв.81-91 Вишеньківського лісництва). Те що ми побачили тут, в лісогосподарській частині Бориспільського лісгоспу, здається значно більше мало би бути об’єктом уваги «дбайливих господарів». Втім, колосальне захаращення обстежених нами лісів Вишеньківського лісництва чомусь не супроводжується ніякими санітарними заходами.” – додає Олексій.

DSC_0156

Екологи переконані, що прагнення провести санітарні заходи в заказнику «Урочище В’язове» переслідує лише господарські цілі. В той же час очевидно пошкоджені малоцінні лісникам насадження в інших частинах лісгоспу, які не можуть принести економічної вигоди, не викликають хвилювання лісопатологів.

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *