У Харківській області створено нові національні природні парки

З метою збереження, відтворення та раціонального використання цінних природних територій та об’єктів лісостепової зони, що мають важливе природоохоронне, рекреаційне та культурно-освітнє значення, відповідно до статті 53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», на території Краснокутського району Харківської області створено національний природний парк «Слобожанський» та на території Дворічанського району Харківської області національний природний парк «Дворічанський».

НПП «Слобожанський» знаходиться у Краснокутському районі. Площа парку становить 5244 гектарів земель державної власності, які вилучаються у державного підприємства «Гутянське лісове господарство» та надаються національному природному парку у постійне користування.

До складу парку також включено парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Наталіївський», архітектурний комплекс з пам’ятками архітектури «Манеж», «Стайні», землі Мурафської сільської ради та землі державного лісового фонду ДП «Гутянське лісове господарство» - Володимирівське, Пархомівське та Краснокутське лісництва.

НПП «Дворічанський» знаходиться у Дворічанському районі Харківської області. Площа парку становить 3131,2 гектара земель державної власності, у тому числі 658,8 гектара земель, що перебувають у користуванні товариства з обмеженою відповідальністю «Агроліга», вилучаються в установленому порядку та надаються національному природному парку в постійне користування, і 2472,4 гектара земель, які включаються до складу національного природного парку без вилучення.

Метою створення Національного природного парку «Дворічанський» є збереження своєрідної крейдяної флори і рослинності в північно-східній частині України. Підставою для внесення території крейдяних відслонень корінного берега р. Оскіл до природно-заповідного фонду України є висока її цінність.

Джерело: КЕПУ

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!