Адміністрація Президента – за національні природні парки

Адміністрація Президента України вперше озвучила позицію Президента про створення нових та збереження існуючих національних природних парків.

Національний екологічний центр України отримав лист від Адміністрації Президента України в якому йдеться про підтримку Президентом В.Ф. Януковичем новостворених національних природних парків.

Як повідомлялось раніше, Миколаївська обласна державна адміністрація звернулась до Президента України з резонансним проханням скасувати Укази минулого Президента України В.А. Ющенка про створення національних природних парків "Білобережжя Святослава" і "Бузький Гард" [1, 2].

Цей безпрецедентний факт змусив широку громадськість об'єднатись у громадській кампанії "Національним паркам - бути!". Кампанію підтримали більше 45 громадських організацій: Громадська рада при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища Миколаївської обласної адміністрації, Всеукраїнська громадська організація Національний екологічний центр України, Екологічна група "Печеніги", Миколаївський осередок громадської організації "Демократичний Альянс", Миколаївський обласний благодійний фонд "Індиго", Миколаївська громадська організація «Рассвет», Українське товариство охорони пам'яток історії і культури, Дружини охорони природи "Зелене майбутнє" м. Києва, "Фенікс" м. Дніпропетровська і м. Харкова та ін. Крім того, 108 природоохоронних організацій підписали звернення до Президента з проханням не припустити скасування національних парків.

В рамках кампанії "Національним паркам - бути!" активістами було зібрано більше 2 000 підписів жителів м. Миколаєва, Миколаївської області (в тому числі і населених пунктів, що знаходяться на території національних парків!). Проведені дві прес-конференції в Миколаєві та Києві, проведено опитування жителів Миколаєва і двох районних центрів області. До Адміністрації Президента було надіслано більше 50 колективних та індивідуальних звернень з проханням не відміняти статус національних парків «Білобережжя Святослава» та «Бузький Гард».

І ось учасник кампанії, Національний екологічний центр України отримав першу відповідь від Адміністрації Президента [3]. В цій відповіді запевняється, що розвиток заповідної справи належить до основних пріоритетів державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, а тому перебуває під пильною увагою Президента України. «Глава держави всіляко підтримує ініціативи щодо розширення мережі природних заповідників і національних природних парків, а також тримає на контролі становлення нових установ - Національних природних парків "Білобережжя Святослава" та "Бузький Гард" - говориться у листі.

Ми переконані, що така відповідь означає, що в Україні не лише не збираються скасовувати вже створені Національні природні парки, а й розширювати мережу природно-заповідного фонду. Крім того, ця відповідь відіб'є охоту місцевих „князьків”, які просочились в обласні Ради, розпоряджатись загальнонаціональним надбанням - збереженими природними територіями - як своїми приватними вотчинами.

Таким чином, цей лист став першою заявою про позицію Президента Януковича в галузі заповідної справи.

Для контактів:

Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України
097 1000 473

Юлія Гречка, координатор громадської кампанії «Національним паркам - бути!»
093 254 19 04

Додатково:

1. Прес-реліз „Національним паркам бути!”.

2. Прес-реліз „В Україні планується знищення національних парків та культурної спадщини”

3. Лист Адміністрації Президента України

4. http://www.youtube.com/watch?v=KMKn1w6L4DY

Джерело: necu.org.ua

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!