31.07.2014 Рубрики: НПП “Цуманська пуща”

Волинські лісівники незаконно вирубали дерева на території державного заказника?

Волинський міжрайонний прокурор в особі Державної екологічної інспекції подала позов до Господарського суду Волинської області на державне підприємство «Цуманське лісове господарство», працівники якого незаконно вирубали дерева на території заказника загальнодержавного значення, – інформує інтернет-видання «Під прицілом».

Прокуратура вважає, що працівники ДП «Цуманське лісове господарство» Ківерцівського району незаконно вирубали дерева на землях природо-заповідного фонду, чим завдали збитків державі на суму понад 108 тисяч 600 гривень. За словами представника обвинувачення, аби здійснювати вирубку дерев на території заказника, лісівники повинні мати ліміти, тобто дозвіл від Міністерства навколишнього середовища. Натомість такого погодження вони не мали. Відтак, Цуманський лісгосп має відшкодувати державі завдані збитки.

Своєю чергою, сторона відповідача наполягає на тому, що для здійснення санітарно-оздоровчої вирубки лімітів не треба. Мовляв, від захаращення рятували, від хворих дерев. Адже це – планові санітарні вирубки, які здійснюють майже щороку.

Заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Шеремета зазначив, що вони у своїй діяльності керуються постановами Кабміну.

«Кабінетом міністрів ніде не передбачено лімітування під час санітарно-оздоровчих заходів. Це все було погоджено з управлінням екології і природних ресурсів в області, так як чітко пише у санітарних правилах Кабінету Міністрів», – розповів заступник головного лісівника Волині.

У той же час прокурор зазначив, що отримання лісгоcпами лімітів щодо санітарної вирубки дерев є обов’язковим, оскільки існує відповідна інструкція Міністерства охорони навколишнього середовища України.

Відтак судді доведеться вирішувати, яким документом керуватися при винесенні ухвали. Також під час судового слухання з’явилися нові документи, які можуть вплинути на рішення суду, тож у слуханні зробили перерву до 17 грудня.

http://p-p.com.ua/articles/40583/

Leave a Reply