31.07.2014 Рубрики: Новини

Влада Криму планує дерибан заповідних територій (документ)

В.О.Голови самопроголошеної Республіки Крим С.Аксенов збирається на свій розсуд вирішити,які заповдіні території в Криму залишити, а які скасувати. Про це він написав у своєму листі від 11.06.2014 року Міністру природних ресурсів і екології РФ. Замість затвердження списку наявних заповдіних територій півострова, кримська влада планує провести їх обстеження і лише тоді – затвердити перелік тих, які буде вирішено залишити. Хто буде проводити обстеження і головне – для чого – не пояснюється.


Нагадуємо, що анексія Криму ставить під загрозу знищення третини українських заповідників, що розміщуються саме на території півострова http://pryroda.in.ua/dop-kyiv/separatysty-znyschuyut-zapovidnyky-infohrafika/ . Адміністрації всіх заповідників підпорядковані державними установами України: Міністерство природи України (Казантипський та Опукський природні заповідники (далі – ПЗ), національний природний парк “Чарівна Гавань”), Державному агенству лісових ресурсів (Кримський ПЗ та Ялтинський гірсько-лісовий ПЗ), Національній академії наук України (Карадазький ПЗ) та Академії аграрних наук (ПЗ “Мис Мартьян”). Власного органу, який би опікувався заповідними територіями в Криму немає . Питання подальшої долі кримських заповідників лишається одним з найбільш актуальних проблем в галузі охорони природи в Україні.

ДОВІДКА
Загальна площа 183 об’єктів природно-заповідного фонду Криму становить 216 тисяч гектар (6% від загальної площі ПЗФ України). У Криму в тому числі знаходиться 6 з 19 природних заповідників України – найбільш цінної категорії природно-заповідного фонду. Адміністрації всіх заповідників підпорядковані державними установами України: Міністерство природи України (Казантипський та Опукський природні заповідники (далі – ПЗ), національний природний парк “Чарівна Гавань”), Державному агенству лісових ресурсів (Кримський ПЗ та Ялтинський гірсько-лісовий ПЗ), Національній академії наук України (Карадазький ПЗ) та Академії аграрних наук (ПЗ “Мис Мартьян”).

– Позиція Аксенова щодо заповідників криму відома ще до анексії. Спроби відвести 700 га Ялтинського заповідника під котеджі, побудувати готель у Карадазькому заповіднику і багато іншого. Все це дає нам зрозуміти, що сьогоднішня заява самопроголошеного голови Криму – майже офіційна заява про намір вивести частину заповідних територій з природоохоронного статусу і забудувати їх. – коментує ситуацію заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.

Додатково:
http://pryroda.in.ua/zapzf/krym-zayavlyaye-pro-namir-ihnoruvaty-ekolohichni-zakony-rosiyi/
http://pryroda.in.ua/dop-kyiv/separatysty-znyschuyut-zapovidnyky-infohrafika/

Leave a Reply