10.07.2014 Рубрики: Новини

У Вінниці знищують цінну пам’ятку природи

До нас звернулись занепокоєні жителі м. Вінниця, де по вул. Прирогова комунальні служби зрізають пам’ятку природи «Алея горіха Зібольда». Протягом останніх років жителі з болем спостерігали, як дерева хворіли і всихали внаслідок безграмотної політики комунальних служб. – обрізання дерев без обробки зрізів, посипання доріг сіллю тощо. Станом на 2014 рік більшість горіхів були сухими. Крім того, близько третини дерев заповідного об’єкту було самовільно знищено прилеглими магазинами. Крім того, жодно знаку, який би вказував на заповідність алеї протягом останніх 10 років помічено не було.

Мабуть тому міській владі не прийшло кращої ідеї, ніж остаточно позбутися хворої пам’ятки природи. АВО “Вінницязеленбуд”, на яких покладено охоронне зобов’язання і які згідно закону несуть відповідальність за збереження пам’ятки самі ж її і вирізають за дорученням міської ради. Чомусь за всі роки в обласної екологічної інспекції не виникло жодних питань щодо занедбаності даного об’єкту. Більше того, схоже замість зрізаних дерев садити нові ніхто не збирається, адже лунки майже одразу закатуються в асфальт, стверджують обурені жителі мікрорайону.
Формально дозвільні документи у робітників, що здійснювали вирубку є, місцевим жителям навіть вдалось скопіювати перших дві сорінки. Подальше копіювання було заборонено виконавцями робіт, хоча згідно закону будь-який громадянин має право вільного доступу до екологічної інформації, а отже і на копіювання таких документів.
У зв’язку з вищезазначеним виникає кілька питань: чи була офіційно дотримана процедура скасування заповідності об’єкту, хто і чому дав дозвіл асфальтування лунок замість насадження нових дерев. Екологічній громадськості хотілось би почути відповіді на ці запитання від відповідних органів, і перш за все від Вінницької міської ради, яка позиціонує себе як найбільш європейська, прозора і демократична в Україні.
Хочемо зазначити, що умисне пошкодження об’єктів природно-заповідного фонду України є порушенням ст. 252 ККУ. Також обрахування збитків, нанесених державі внаслідок вирубування заповідного оберту здійснюється відповідно до Постанови КМУ від 24.07.2013 “Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства про природно-заповідний фонд”, відповідно до такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної природним комплексам територій та об’єктів природно-заповідного фонду внаслідок незаконного вирубування, видалення або пошкодження деревних видів рослин і таких, що мають здерев’яніле стебло, до ступеня припинення росту збитки за пошкодження кожного дерева можуть сягати 5515 грн.
Довідка:
Алея горіха Зібольда — природоохоронний об’єкт, памятка природи місцевого значення. Розташована у м.Вінниця по вул. Пирогова, від №154 до “Електромережі. Площа 1 га. Оголошений об’єктом природно-заповідного фонду рішенням Рішення облвиконкому №371 від 29.08.84р. Перебуває у віданні АВО “Вінницязеленбуд”,. Під охороною — Однорядна алея плодоносних дерев рідкісних в області – горіха Зібольда. Є окремі дерева горіха серцелистого

Контакт – Василюк Олексій, НЕЦУ

Leave a Reply