14.07.2014 Рубрики: Заказники, Новини

На Тернопільщині створені нові заповідні території

17 червня Тернопільська обласна рада оголосила ще три нових об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення, таким чином ПЗФ області нараховує 602 об’єкти загальнодержавного і місцевого значень.

Новооголошеними об’єктами є геологічна пам’ятка природи «Тимкова скала» площею 6 га на території Кривченської та Бабинецької сільських рад Борщівського району. Це унікальна печера, що закладена у неогеновій товщі гіпсу тортонського віку. Входи у печеру знаходяться в борті балки довжиною 2,5 км правого берега річки Циганки. Сумарна довжина ходів – 1180 м, глибина – 2 м. У залах печери зустрічаються матово-прозорі кристалічні утворення (друзи) до 25 см, покриті шаром глини, та друзи кристалів білого кольору, подекуди трапляється пластичний гіпс.

Не менш цікавою є ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Волицька лучно-болотна ділянка» площею 10,8 га, що поза межами населених пунктів Лановецької міської ради Лановецького району. У межах цієї території зростають популяції червонокнижного виду – пальчатокорінника травневого, вони досить чисельні та різновікові. Рослини пальчатокорінника висотою понад 50 см спорадично зростають в евтотрофних багатого живлення осоково-різнотравних угрупованнях.

Ботанічна пам’ятка природи «Липи Святого Роха» площею 0,02 га знаходиться на території Залозецької селищної ради Зборівського району. Це три дерева липи серцелистої віком понад 200 років, які висаджені біля фігури-пам’ятника Святого Роха. Люди з покоління в покоління приходять до Святого Роха з проханням про допомогу в різних немочах і бідах – і він допомагає їм. Під захистом цілителя прожили понад 200 років і три дерева липи.

Спеціалістами департаменту екології та природних ресурсів обласної адміністрації продовжуються роботи щодо організації та оголошення об’єктами природно-заповідного фонду нових цікавих та унікальних ділянок нашої області.
http://gazeta1.com/index.php/kontaktumenu/80-ostanni-novini/14362-prirodno-zapovidni-fond-oblasti-peretnuv-600-i-rubizh

Leave a Reply