Природоохоронці і науковці Тернопільщини просять Президента врятувати національні природні парки краю від знищення

У вівторок, 8-го липня в Департаменті екології і природних ресурсів Тернопільської ОДА відбулося засідання громадської ради, на якому представники громадських організацій екологічного спрямування, науковці краю ухвали звернення до Президента України Петра Порошенка з проханням вплинути на те, щоб нарешті були виконані укази Президента України і розпорядження Уряду щодо передачі майже 7,95 тисяч гектарів земель лісового фонду Національним природним паркам «Кременецькі гори» і «Дністровський каньйон».

Нагадаємо, вони були створені в Тернопільській області на виконання указів Президента України від 11-го грудня 2009-го року та від 3-го лютого 2010-го років. Проте Міністерство Аграрної політики України і Державне агентство лісових ресурсів України стримують цей процес, мотивуючи тим, що «не допускають розпорошення лісів між відомствами, в тому числі під час створення природоохоронних установ…»

Про це, зокрема йдеться, у листах-відповідях у червні цього року на звернення Тернопільської ОДА про сприяння вирішення питання на користь національних природних парків. На думку природо охоронців Тернопільщини, така позиція столичних чиновників не відповідає європейським стратегічним завданням у галузі охорони довкілля і не спрямована зберігати, поліпшувати й відтворювати біологічне і ландшафтне біорізноманіття, що передбачено Угодою про Асоціацію між Україною і Європейським Союзом.

Через цю ситуацію національні природні парки Тернопільщини не забезпечені належною охороною від протиправних дій. Лише протягом 2012-2014 років на цих територіях Державна екологічна інспекція України в Тернопільській області виявила факти самовільних вирубок дерев і захоплення земель лісового фонду, якими заподіяно шкоди державі на 158 тисяч гривень. За матеріалами відкрито 4 кримінальні справи.

Як повідомила «Дню» голова громадської ради при Державній екологічній інспекції України в Тернопільській області, голова ради Екологічного клубу «Край» Галина Проців, лист до Президента Україна Петра Порошенка уже не перша спроба віднайти справедливість у цьому питанні. Природоохоронці уже зверталися до Януковича і попереднього Уряду, проте «віз і досі там».

Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль
http://www.day.kiev.ua/uk/news/090714-prirodoohoronci-i-naukovci-ternopilshchini-prosyat-prezidenta-vryatuvati-nacionalni

Leave a Reply