14.07.2014 Рубрики: НПП "Біличанський ліс"

Міністерство екології відстоюватиме природно-заповідний статус Біличанського лісу

Міністерство екології відстоюватиме й надалі природно-заповідний статус Біличанського лісу, що простягнувся на західних околицях Києва й включений президентським указом до складу національного парку “Голосіївський”.
Про це у коментарі Gazeta.ua заявив міністр екології та природних ресурсів України Андрій Мохник.
“Позиція Міністерства така, що ми будемо відстоювати Біличанський ліс. Аналогічна позиція й у столичної громадськості. Більше того, є указ президента про надання лісу статусу національного природного парку”, – зазначив Мохник.

За його словами, необхідно скористатись такою консолідацією й не допустити знищення заповідного лісу.
Разом з тим, міністр припустив, що у майбутньому можливі нові спроби “роздерибанити” Біличанський ліс.
“Нещодавно нам вдалось перешкодити Київській обласній раді ухвалити подібне рішення. Але ми розуміємо, що в подальшому можливі нові спроби зазіхання. Тому нам потрібно отримувати своєчасно інформацію, щоб упереджувати такі дії”, – наголосив Мохник.

У свою чергу заступник директора Департаменту заповідної справи, депутат Київради Руслан Андрійко повідомив Gazeta.ua, що надіслав запит голові КМДА Віталію Кличку з пропозицією боротись не з наслідками, а з причинами скандальної ситуації навколо Біличанського лісу.

“Така сама ситуація є в Козині, Гостомелі, де обласна влада претендує на землі Києва. Але тут питання не стоїть, чи область відіжме у міста землю, чи навпаки. Питання стоїть так: чи зможемо ми захистити території, які належать до природно-заповідного фонду”, – наголосив Андрійко.

Вихід тут, за його словами, очевидний: Верховна Рада має затвердити межі міста Києва.

“Після цього жодна сільська чи районна рада не зможе претендувати на територію міста Києва”, – пояснив депутат.

Водночас директор НПП “Голосіївський” Борис Дробот заявив Gazeta.ua, що коли на певній території буде один господар, то не буде тієї ситуації, коли землі присвоюють два різних статуси.
“У випадку Біличанського лісу Київ вирішив, що це природно-заповідна територія, а область надумала віддати ці землі під житлову забудову. Як бачимо, йдеться про “шматки”, які настільки ласі, що не зупиняє навіть президентський указ”, – сказав Дробот.
http://www.eveningkiev.com/ua/19106/news/1404896965.html

Leave a Reply