14.07.2014 Рубрики: Новини

«Патріотичне» Держлісагенство саботує створення національних парків (документ)

Експерти Національного екологічного центру України (НЕЦУ) виявили, що керівництво Держлісагенства України шантажує Мінприроди та саботує завершення створення національних парків. Тим часом, лісгоспи в областях незаконно використовують землі національних парків.


Нове керівництво Держлісагенства (В.В.Черняков) виступає категорично проти завершення створення національних парків, створених у 2009-2010 роках. Держлісагенство навіть розробило та направило до Мінприроди України проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про віднесення національних природних парків до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів” (лист “05-04/6378-13 від 22.11.2013). При цьому, згідно Указів, всі нацпарки, створення яких саботується підпорядковуються Мінприроди України.

Така позиція є свідченням відмови виконати наявні Укази Президента а також прямо порушує вимоги Розпорядження КМУ №796-р від 09.10.2013 “Про погодження питання щодо вилучення та передачі у постійне користування установам природно-заповідного фонду із зміною цільового призначення земельних ділянок” та Указу Президента України №611 від 14.08.2009 “Про додаткові заходи щодо розвитку заповідної справи в Україні”, що доручав до листопада 2009 року ” забезпечити передачу в установленому порядку в підпорядкування Міністерству охорони навколишнього природного середовища України установ природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, що перебувають в управлінні Державного комітету лісового господарства України”).

– Фактично,така позиція Держлісагенства є шантажем: «Ми виконаємо Укази лише якщо ви не будете проти що ми це зробимо з порушенням». – коментує заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.

Протягом 2009-2010 років Указами Президента Ющенка були створені 30 національних природних парків і 2 природні заповідники. Проте після зміни влади на «регіоналів», всі лісгоспи, чиї землі мали увійти в новостворені нацпарки, відмовились завершити оформлення передачі земель. Деякі нацпарки, чиї адміністрації працюють вже 3 роки, досі не оформили свої землі через принципову відмову лісгоспів підписати акти передачі земель. Нова зміна влади на “свободівську” лишила ситуацію незмінною і навіть поглибила кризу.

– Важливо відмітити що ще з 2009 року земля цим лісгоспам більше не належить, адже згідно процедурі, що передбачена в статтях 51-53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», Указ Президента – і є остаточне рішення про його створення. Лісгоспи надали у 2009 році погодження і на основі цих погоджень прийняті Укази, якими нацпарки створили. – додає Олексій Василюк, заступник голови НЕЦУ.
Експерти НЕЦУ підготували скаргу на керівництво всіх десяти лісгоспів, що саботують завершення створення нацпарків по факту того, що починаючи з 2009 року вони незаконно використовують землю, яка є землями нацпарків.

Leave a Reply