Двісті джипів на чолі з Януковичем-молодшим плюндруватимуть поліські заповідники

Близько двох сотень джипів, серед яких і машина сина Президента України Віктора Януковича-молодшого, планують протягом тижня плюндрувати кілька поліських заповідників. У Поліському та Рівненському заповідниках, а також у Шацькому національному парку вони хочуть влаштувати автоперегони по бездоріжжю.

„Маршрут джипів проходитиме через три унікальні заповідні території України. У двох із них – Поліському та Рівненському заповідниках – встановлений режим абсолютної заповідності, а це означає, що там заборонено проходити навіть пішим людям. В Україні біля 8000 охоронюваних природних територій, і лише два десятки з них – «свята святих» – заповідники. Проведення перегонів саме тут є найбільш неприпустимим, ніж в інших місцях України”, – каже заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Судячи з відео та фотографій попередніх трофі-рейдів, важкі машини ламають та викорчовують дерева та кущі, псують дороги, винищують флору та фауну, що є надзвичайно цінними та охороняються українським законодавством та міжнародними конвенціями. Окрім цього, саме зараз триває сезон розмноження тварин, у зв’язку із чим більшість країн навіть запроваджують „місячники тиші”. Україна теж має виконувати ці зобов’язання, адже ратифікувала Конвенцію про дикі види флори і фауни та середовище існування у Європі, згідно з якою заборонено розлякувати рідкісні види у сезон їхнього розмноження. Окрім обурення світової спільноти та міжнародного скандалу, що може статися після такого недбалого ставлення до заповідників, пробіг може викликати й цілком слушні юридичні наслідки: за псування об’єктів природно-заповідного фонду передбачена кримінальна відповідальність за статтею 252 Кримінального кодексу.

У самих заповідниках про плани перегонів на джипах або не чули зовсім, або чули тільки погрози – з боку організаторів.

„Ми дізналися про перегони на джипах через інтернет. Зв’язалися з організаторами, а ті нам сказали: якщо ви будете виступати проти, директора та заступника директора заповідника знімуть з посад. Намагалися знайти якийсь компроміс, наприклад, щоб працівник заповідника хоча би показав найбільш цінні території, куди не треба заїжджати, але там перестали знімати трубку”, – розказав працівник одного з заповідників.

Тим не менш, організатори трофі-рейду в усіх джерелах хваляться, що маршрут пройде саме заповідними територіями.

„Наш трофі-рейд – це не тільки спортивне змагання, але й можливість для всіх учасників вирушити у подорож мальовничими куточками нашої країни, оскільки маршрут пролягає через три найкрасивіших заповідники, де досі збереглася первинна природа”, – заявив в інтерв’ю один з організаторів пробігу, керівник комітету з трофі-рейдів Автомобільної федерації України Сергій Осадчий.

„Це не тільки етап у розвитку спорту, це відкриття та пропаганда нових, невідомих широкій публіці туристичних спрямувань та вклад в економічний розвиток регіонів, по яким пройде маршрут. Я певен, що всі учасники перегонів повернуться у цей дивовижний поліський край та привезуть сюди своїх друзів та знайомих”, – заявив народний депутат України Віктор Янукович-молодший, що є одним з активних учасників автоперегонів по бездоріжжю.

Національному екологічному центру України вдалося зв’язатися із організаторами заходу і попросити змінити маршрут пробігу в обхід заповідних територій, але окрім брутальної лайки у слухавку вдалося почути тільки те, що маршрут змінювати ніхто не збирається.

Національний екологічний центр України розіслав листи в усі обласні та районні адміністрації, територіями яких проходитиме маршрут пробігу, а також організаторам та спонсорам пробігу з вимогою заборонити проїзд заповідними територіями та змінити маршрут в обхід об’єктів природно-заповідного фонду.

Просимо вас також долучитися до захисту унікальних природних зон та надіслати організаторам та спонсорам листа або факс з вимогою змінити маршрут трофі-рейду.

Нагадаємо, автомобільні змагання „Ukraine Trophy 2011” мають пройти з 2 по 8 липня 2011 року, від Києва до Шацьких озер уздовж північного кордону з Білорусією через три заповідні зони. У змаганнях візьмуть участь близько 200 важких машин. Детальний маршрут можна переглянути на сайті організаторів http://www.ukraine-trophy.com, їхні контакти: Київ, вул. Набережно-Корчуватська, 136, e-mail: [email protected], тел. 067 2355746, 067 4641170, 044 3321202.

Лист НЕЦУ до організаторів та спонсорів з проханням змінити маршрут пробігу.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:
Олексій Василюк,
заступник голови Національного екологічного центру України,
097 1000 473
[email protected]

Президенту Автомобільної федерації України
01019 м.Київ, а/с 132
+38 (044) 404-2174

______________________________________
______________________________________
______________________________________ (тут написати від кого і адреса)

До Вас звертається ______________________________________________________ (тут написати або як організація звертається або хто, наприклад «Громадянин України Михайло Хамленко», або «громадська організація…..»).

Шановні панове, екологам та громадськості стало відомо про те, що Ваша організація є організатором спортивно-розважального заходу „Ukraine-Trophy 2011”, під час якого важкі автомобілі проїдуть територіями об’єктів природно-заповідного фонду, а саме Поліським та Рівненським природними заповідниками та Шацьким національним природним парком.

Повідомляємо Вам, що пробіг по територіях природно-заповідного фонду шкодить природі, знищує цінні види флори та фауни, а також порушує статті 34 та 50 Конституції України, статтю 21 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища” та Закон України „Про природно-заповідного фонду”. Адже згідно із законодавством України, навіть перебування людини на територіях природних заповідників (Поліського, Рівненського) заборонене та карається згідно з чинним законодавством, не кажучи вже про масштабний пробіг важкої техніки цінними природними територіями.

Окрім того, види дикої флори та фауни, що перебувають у природних заповідниках України, охороняються міжнародними конвенціями, зокрема, Бернською. Тому пробіг цими територіями може викликати спротив світової спільноти та призвести до міжнародного скандалу.

У зв’язку із цим просимо Вас:
– змінити маршрут пробігу в обхід об’єктів природно-заповідного фонду,
– у майбутньому не організовувати пробіги, що порушують Закони України.

Відповідь просимо (прошу) надати, згідно чинного законодавства, в місячний термін, надіславши на адресу: ____________________________________________(адреса)

З повагою,
_______________________ (хто) підпис дата

Leave a Reply