Звернення стосовно знищення 122 км лісу під будівництво ЛЕП

Публікуємо ще одне відкрите звернення з приводу масового знищення лісу під ЛЕП. Сподіваємось, правоохоронні органи допоможуть зберегти ділянки лісу, яким пощастило ще не бути вирубаними.

Генеральна прокуратура України

Державна екологічна інспекція України

Служба Безпеки України

Міністерство екології і природних ресурсів України

Звернення

Стосовно знищення 122 км лісу під будівництво ЛЕП

В ході проведення рейдів 11 липня 2013 нашими активістами стало відомо про масові вирубки лісу в Радомишльському районі Житомирської області для будівництва ЛЕП. Громадське розслідування показало, що мова йде про будівництво високовольтної ЛЕП потужністю 750 кВт від Рівненської АЕС до Київської підстанції. Рішення про будівництво ЛЕП було прийнято 27 грудня 2005 року Президентом України Указом №1863/2005 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 9 грудня 2005 року “Про стан енергетичної безпеки України та основні засади державної політики у сфері її забезпечення». Двома роками пізніше, в травні 2007 року, вийшов об’ємний документ: «Проект „Будівництво ПЛ 750 кВ Рівненська АЕС –Київська з розширенням підстанції 750 кВ „Київська” та заходами ПЛ 750 кВ від Хмельницької АЕС”. ОЦІНКА СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОЛОГІЧНИХ ВПЛИВІВ (ОСЕВ)». Згідно цього документу, із загальної довжини в 353 км 122 мають проходити через лісові масиви. Під вирубку має потрапити більше 8 квадратних кілометрів лісу. Нагадуємо, що згідно Лісового Кодексу України – «Ліси України є її національним багатством». Згідно Розпорядження КМУ від 10 квітня 2008 року про «Деякі питання розпорядження земельними лісовими ділянками», забороняється зміна цільового призначення лісових ділянок, окрім випадків будівництва стратегічних об’єктів на кшталт доріг, ЛЕП тощо – але у разі відсутності альтернативних шляхів будівництва.

Враховуючи величезний обсяг лісу, який необхідно було вирубати для ЛЕП, і велике його значення для збереження екологічного балансу в Україні (нагадаємо, що Україна належить до найменш забезпечених лісом країн Європи), вважаємо що конче необхідно було прокладати ЛЕП південніше поліської лісової зони. Це був би альтернативний варіант, що б зберіг ліс. Навіть якщо його побудова обійшлась би дорожче, це було б в довгостроковій перспективі економніше з урахуванням збитків від втрати екосистемних послуг, що надаються біосфері знищеним десятком квадратних кілометрів лісу.

Також додамо, що інформація у наведеному вище документі (ОСЕВ), що ЛЕП не проходить через старі ділянки лісу – «Хоча полоса відводу траси не проходить через старі або екологічно чутливі лісові райони…», не відповідає дійсності. В додатку наведено фото знищеного будівництвом ЛЕП старого дубового лісу на березі Чорного лісу в Радомишльському районі, що мав стати заказником «Тетерівська діброва».

Враховуючи те, що екологічні збитки від знищення лісу не були враховані, і те що під знищення потрапили старі лісові ділянки, ПРОСИМО ВАС:

– провести розслідування, хто винен у нехтуванні екологічних наслідків і прокладанні ЛЕП через лісову зону;

– покарати винних у прокладанні ЛЕП через старі лісові ділянки, всупереч ОСЕВ;

– надати інформацію, скільки лісу вже вирубано на даний момент і на яких ділянках проходження ЛЕП він ще залишився;

– терміново накласти мораторій на подальшу вирубку лісу під цю ЛЕП і змінити маршрут проведення ЛЕП в обхід збережених (ще не вирубаних) ділянок лісу.

 

З повагою, активісти Громадського руху за збереження лісів у природному стані.

Карта і фото наводимо нижче:

Фото 1. Вікова діброва до прокладання ЛЕП на березі Чорного озера (проектований заказник «Тетерівська діброва»)

Фото 2. Діброва проектованого заказника знищена для ЛЕП

Фото 3. Проектований заказник «Тетерівська діброва» до прокладання ЛЕП

Фото 4. Проектований заказник «Тетерівська діброва» після прокладання ЛЕП

Фото 5. Карта знищеної вікової діброви в околицях с. Кримок Радомишльського району Житомирщини.

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *