Лісники на Тернопільщині прогнали військових з Медоборів
Сьогодні військові таки залишили територію природного заповідника "Медобори". Вони прибрали і зачистили ті місця, де перебували люди і техніка.
Сьогодні військові таки залишили територію природного заповідника "Медобори". Вони прибрали і зачистили ті місця, де перебували люди і техніка.
На територію природного заповідника "Медобори" два дні тому самовільно, без будь-якого інформування дирекції, заїхали спецназівці задля проведення тижневих спільних українсько-американських військових навчань зі стрільбами. Законодавство України про природно-заповідний фонд встановлює найвищу категорію заповідності – природний заповідник, на території якого заборонено будь-яка діяльність та перебування. Пошкодження територій природно-заповідного фонду тягне відповідальність згідно зі ст.252 Кримінального Кодексу України.
Згідно з оприлюдненим проектом, ПАТ «Укргідроенерго» планує збудувати на Дністрі 6 руслових та 1 дериваційну ГЕС (річку заганяють у величезні труби). Перекрити річку греблями планують на півдні Тернопільської області в НПП «Дністровський каньйон» (2008 Дністровський каньйон віднесено до переліку 7 чудес України) в районі сіл Вістря, Монастирок, Литячі, Брідок, Устя, а також міста Заліщики.
1. Розгірче (Львівська обл.) Однією із історично-культурних цінностей Львівщини є Печерний монастир, який знаходиться поблизу села Розгірче. Це цілий монастирський комплекс який знаходиться в печерах і представляє собою унікальний зразок наскельного сакрального будівництва XIII-XVI століть. Таке будівництво не є типовим для теренів Галичини.
Всесвітній фонд природи WWF в Україні звернувся до Міністерства екології та природних ресурсів України з пропозиціями щодо законодавчого врегулювання проблеми збереження природних річок, біорізноманіття і розвитку гідроенергетики в екологічно безпечний спосіб.
Увага до розвитку екологічного туризму, активного і пізнавального відпочинку на природі динамічно зростає у всьому світі, також в останні роки набирає популярності в Україні. Велосипедний, водний, пішохідний та інші види активного відпочинку все більше стають модними незалежно від віку та соціального стану. Місць для такого відпочинку в Україні дуже багато. Але на даному етапі Україна ...
Всесвітній фонд природи (WWF) підготував буклет "Гідроенергетика у Карпатах: міфи і реальність"
Ця брошура містить інформацію щодо проблем, які виникають при розвитку гідроенергетики у Карпатському регіоні, зокрема при будівництві малих ГЕС, де екологічна шкода довкіллю здебільшого переважає економічну вигоду. Обговорено ряд існуючих «міфів» у гідроенергетиці Карпатського регіону, що їх використовують забудовники з метою отримання дозволів місцевих громад. Представлено альтернативні шляхи вирішення цієї проблеми для збереження водних ресурсів, рекреаційного потенціалу та біорізноманіття річкових коридорів.
Якщо Ви – активна людина, яка не боїться труднощів та хоче допомогти природі, приєднуйтеся! Міністерство екології та природних ресурсів України за підтримки WWF в Україні започатковує акцію «Пізнай та збережи природні скарби України!» та запрошує долучатись до волонтерства в національних парках!
Волонтерство в національних парках – чудовий спосіб активно відпочити на природі, зробити гарну справу та дізнатись багато цікавого про нашу рідну Україну!