Луганщина

Про долю заповідників у зоні АТО

Подивившись на схему розміщення заповідних об’єктів на Cході України, важко не помітити, що найбільші й найважливіші з них простягаються вздовж межі зони АТО. Останні півтора року цілком змінили життя працівників заповідників та національних парків. Персонал природоохоронних установ залишився по різні боки фронту: хтось виїхав, зазнавши переслідувань від проросійських бойовиків, а хтось, навпаки, залишився в заповіднику зі справою свого життя. Про будні природоохоронних зон українські ЗМІ пишуть нечасто, тож мало кому відомо, що з ними відбувається від початку бойових дій. Частина заповідних земель упродовж вій­ни перетворилася на згарище, покрилася вир­вами, окопами та бліндажами…

Війна не оминає заповідників та національних парків. Тепер, через півтора року після її початку, підбиваємо перші сумні підсумки. Враховуючи унікальність ландшафтів, рослинного й тваринного світу Донбасу, можна сміливо сказати, що будь-яка втрата природи тут є вагомою в масштабах усієї країни.

15.01.2016, 13:26 | Читати далі...

Екологічний туризм та національні природні парки України

Увага до розвитку екологічного туризму, активного і пізнавального відпочинку на природі динамічно зростає у всьому світі, також в останні роки набирає популярності в Україні. Велосипедний, водний, пішохідний та інші види активного відпочинку все більше стають модними незалежно від віку та соціального стану. Місць для такого відпочинку в Україні дуже багато. Але на даному етапі Україна ...

25.03.2015, 14:20 | Читати далі...

Війна й довкілля. Ліси у вогні

Сьогодні, коли триває війна, дуже важко вести публічні дискусії про екологічні наслідки, які вона приносить країні. Щоденні повідомлення про загиблих військових та мирних жителів, звісно, виглядають питанням №1 сьогоднішнього дня, а довгострокові екологічні наслідки – питанням, яке можна відкласти в дальню шухляду.

Проте, достатньо уявити майбутнє бодай на день далі ніж реальне завершення бойових дій – як стане зрозумілим невтішний прогноз.

Адже екологічна складова розтягне слід війни на довгі десятиліття.

02.03.2015, 17:36 | Читати далі...

Розшукуються волонтери для допомоги національним паркам України!

Якщо Ви – активна людина, яка не боїться труднощів та хоче допомогти природі, приєднуйтеся! Міністерство екології та природних ресурсів України за підтримки WWF в Україні започатковує акцію «Пізнай та збережи природні скарби України!» та запрошує долучатись до волонтерства в національних парках!

Волонтерство в національних парках – чудовий спосіб активно відпочити на природі, зробити гарну справу та дізнатись багато цікавого про нашу рідну Україну!

20.11.2014, 12:57 | Читати далі...

Війна нанесла удар по Луганському заповіднику

В зв’язку з вкрай напруженою в Луганській області в цілому, в тяжкому стані опинився і Луганський природний заповідник, центральна садиба якого знаходиться у Станиці-Луганській, поряд з Луганськом. Важливо відмітити, що заповідник є академічною науково-дослідницькою установою НАН України і його штат значною мірою складається з науковців. Деякі співробітники заповідника займають принципову проукраїнську позицію та були активістами ...

04.06.2014, 22:03 | Читати далі...

Ті, хто пожертвував всім заради заповідних лісів

Сьогодні, коли разом із Кримом Україна втратила третину всіх заповідників, доля носіїв «заповідної» професії набуває особливої ваги. Їх так мало і про них ніхто нічого не знає. Але саме ця професія одна з найбільш романтичних, драматичних і героїчних, з тих, які можна дозволити собі в Україні. Працюючи в системі Держлісагенства, до якої належить 6 природних ...

30.05.2014, 13:02 | Читати далі...

Скільки в Україні насправді заповідних територій?

Створення великих за площею ПЗФ є складною задачею, зазвичай розтягнутою у часі на роки. Тим більше, коли йдеться про національні парки, природні та біосферні заповідники, то їх створення можливе лише шляхом прийняття відповідного Указу Президента України. Збільшувати відсоток заповідних територій на рівні областей можливо лише шляхом створення значної кількості невеликих за площею ПЗФ місцевого значення. Проте щорічне звітування про нарощування площ ПЗФ, що вимагається від обласних державних адміністрацій (і, донедавна – територіальних органів Мінприроди) змушує місцеві органи влади іти на умисні помилки у підрахунку площ територій природно-заповідного фонду, додаючии до обласної статистики додаткові гектари.

03.12.2013, 15:17 | Читати далі...

Козацькі будинки на Луганщині – «terra incognita» степової України

Ми на периферії Донбасу, у Свердловському районі Луганської області. Не так далеко вже й до крайньої східної точки України. На превеликий жаль, більшість українців переконані, що в цій частині нашої країни краєвид цілковито складають терикони, шахти, труби та суворий індастріал важкої промисловості. По цій причині крайній схід України досі лишається в статусі «terra incognita» навіть для українського туриста, не говорячи вже про іноземців.

Натомість саме тут зосереджена найбільша в Європі кількість степів, значна частинна яких збереглись у природному стані. Не буде перебільшенням сказати, що тут знаходяться дві найбільші ділянки степу у Європі. В Європі лише приїхавши сюди, можна собі дозволити бачити природу до обрію.

Степовий край сформував і власну культуру та архітектуру, про яку більшість шанувальників етно-родзинок ніколи в житті не чули. Переважна більшість тутешніх мешканців – переселенці з інших регіонів і країн, що переїхали сюди, шукаючи заробітку на шахтах. Знайти тут дійсно стародавнє село посеред десятків сучасних шахтарських поселень не так просто.

24.09.2013, 15:29 | Читати далі...

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...далі


Приєднуйтесь!