Однією рукою Віктор Ющенко створює національні парки, а другою…

Як стало відомо, Національний природний парк (НПП) «Голосіївський», що у Києві, вже найближчими тижнями може поменшати. І зробити це планується рукою самого Президента.

27 серпня 2007 року трохи більше ніж рік тому, Віктор Ющенко підписав Указ Президента України №794 «Про створення національного природного парку «Голосіївський». Важко однозначно сказати, що це була перемога природоохоронної громадськості. Адже процес створення НПП «Голосіївський» тривав понад 20 років. Задля його реалізації десятки науковців та природоохоронців витратили багато років свого життя. І ось, лише в 2007 році в Києаві з’являється національний парк. За тривалу історію створення, його площа зменшилась з 11 000 га, як планувалось з самого початку, до 4521,29 га (!!!). Буквально в останній момент, з створюваного НПП виключили віддали під забудову урочища Бичок, Покал, заказник Жуків острів і багато інших цінних природних територій. Та НПП (у скалічених межах) все ж створили. В такому вигляді НПП практично не може виконувати своєї головної - природоохоронної функції.

Досі, понад рік після його створення, НПП «Голосіївський» жодним чином не функціонує, власне як Національний парк. На території НПП ніде немає природохоронних знаків, інформаційних аншлагів з картами та схемами пересування відвідувачів. Немає охорони, яка б патрулювала територію Голосієва. Не виділена апсолютно заповідна зона до якої б реально було обмежено вхід людей. В НПП досі подовжуються рубки лісу, немов би це звичайний лісгосп, про що ми неодноразово звертались до контролюючих органів. НПП «Голосїівський» функціонує гірше, ніж будь-який інший національний парк України.

Але це ще не вcі пригоди скаліченого Голосієва.

Днями стало відомо, в даний час готується до підписання проект Указу Президента України «Про деякі питання національного природного парку «Голосіївський». Фактично, це Указ про відчудження з території НПП «Голосіївський» 11 гектарів території урочища «Феофанія» (для потреб будівництва). Важливо відмітити, що згідно із вимогами законодавства України про природно-заповідний фонд України, створення природно-заповідних об’єктів потребує підготовки наукового обгрунтування їх природної цінності. Водночас, скасування їх заповідного статусу або зміна їх меж (у т.ч. вилучення ділянок) вимагає підготовки аналогічного обгрунтування про недоцільність перебування цієї території в складі природно-заповідного об’єкту, тобто втрати його природної цінності. В даному випадку, втрата природної цінності території, що планується для вилучення з НПП не відбулась. Тому вилучення цих 11 га зі складу НПП не має, на думку громадських організацій, законних підстав.

Тобто однією рукою, Віктор Ющенко створює національний парк (втричі менший від того, що пропонували науковці), а іншою готується підписати вилучення земель з цього і без того маленького НПП. Сьогодні – національний парк, а завтра вже - ні. Народні приказки схильні класифікувати таку діяльність Президента України, як «справжній господар свого слова».

Громадські організаці Звернулись до Президента з проханням за жодних обставин не підписувати цей проект Указу.

Проект указу президента про відчудження з НПП Голосіївський 11 га

Джерело: pryroda.in.ua/stepan

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!