Екологічний туризм у часи боротьби зі змінами клімату стає дедалі популярнішим

Екологічний туризм у Європі здобуває дедалі більшої популярності. На ярмарку туризму ITB у Берліні пропозицій "зеленого відпочинку" цього року не бракує.

Відпустка вдома чи неподалік від дому, з точки зору збереження довкілля і захисту клімату, є найкращою, адже не потрібно долати величезні відстані літаком чи автомобілем, які продукують викиди СО2. Європейців приваблює також відпочинок у невеличких готелях у горах чи в лісі, зроблених з нешкідливих природних матеріалів, де немає кондиціонерів, використовується лише отриманий екологічним шляхом струм, а в меню – страви з продуктів із позначкою «біо».

Нешкідливий для довкілля відпочинок

Попит на «зелений туризм» у Німеччині є доволі високим. Наприклад, щороку близько 50 мільйонів людей відвідують німецькі національні парки. Барбара Енгельс, відповідальна за туризм у федеральному відомстві з питань охорони довкілля, розповідає: «У багатьох проектах, пов'язаних із захистом навколишнього середовища, важливу роль відіграє екологічний туризм. Тобто, йдеться про дбайливе ставлення до природи, а також про отримання прибутків».

Екологічний туризм можлиівий у будь-якій точці земної кулі, відзначає директор компанії Ulysses, котра здійснює дослідження у сфері туризму і надає консультації, Домінік Россманн: «Туризм і довкілля дуже тісно пов'язані між собою, оскільки туризм функціонує лише у здоровому середовищі. Ніхто не хоче проводити відпустку на сміттєзвалищі або у зоні техногенної катастрофи. Люди хочуть насолоджуватися недоторканою природою».

Скорочення викидів СО2

Але туризм також пов'язаний з небезпекою руйнування оаз. Ще обираючи, куди поїхати у відпустку, а також добираючись до місця відпочинку, людина впливає на довкілля. Дискусії про зміни клімату і необхідність скорочувати викиди СО2, аби відвернути жахливі наслідки глобального потепління, не залишають байдужими багатьох європейців. Тому пропозиції екологічного туризму стають дедалі популярнішими у багатьох країнах ЄС.

Росманн відзначає: «Існує загальне правило, що одна людина продукує за рік приблизно три тисячі кілограмів викидів СО2. Якщо ви здійснюєте подорож у далекі країни, наприклад, до Мексики чи до держав Південної Америки, тоді ви лишень за цю відпустку продукуєте стільки викидів СО2, як за нормальних обставин за два з половиною роки».

Добровільне обмеження

Після прибуття до країни відпочинку, аби берегти довкілля, можна дотримуватися нескладних правил, зауважує Росманн: «Я можу, звичайно намагатися зменшити продукування сміття, аби не забруднювати природу. Можна також ощадливо поводитися з водою. Ми в Європі звикли використовувати дуже багато прісної води, але ж це є тягарем для екосистеми. Можна свідомо змінити свої звички заради збереження довкілля». Утім, далеко не кожен погодиться добровільно себе обмежувати під час відпочинку з міркувань захисту довкілля.

Автор: Наталя Неділько, Ірене Квайле
Джерело: Німецька хвиля

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!