01.10.2012 Рубрики: Новини

Звернення до ЗМІ. Щодо знищення Державного орнітологічного заказника місцевого значення «Пірнівський»

На сьогоднішній день, при бездіяльності та покриванні противоправних дій контролюючими та відповідальними природоохоронними органами Вишгородського р-ну Київської області, продовжується свідоме знищення державного орнітологічного заказника місцевого значення «Пірнівський» (далі заказник) та забудова його території приватними будинками.

Заказник «Пірнівський» був передан під охорону згідно Охоронному зобов’язанню (Додаток №3) Пірнівській с/р в межах с.Пірново, входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, з встановленням необхідних вимог охорони і являє собою унікальне поселення сірої чаплі в межах села Пірново. Особливість заказнику полягає у масовому гніздуванні сірих чапель на верхівцях сосен невеликої ділянки соснового лісу прямо в населеному пункті. Це гніздування сірих чапель не має аналогів в Україні та чи не єдине в Європі.
Проте, в супереч основній меті створення заказника, з метою введення в оману та керуючись виключно інтересами приватних забудовників, було підроблено Положення про державний орнітологічний заказник, затверджене першим заступником Київської облради Синько В.Д. від 18.06.1987р. (далі Положення 1987р. Додаток №1). З цього Положення 1987р. було вилучено точне місце розташування заказника, поняття «в межах с. Пірново» замінено на поняття «в межах Пірнівської с/р», а також вилучен пункт який відповідає п.6 Положення 1987р. згідно якому режим заказника враховується в усіх видах проектно-планувальної документації та проектах на будівництво комплексів і окремих споруд в районі його розташування.

Нове підроблене Положення від 05.06.2011р. затверджене начальником Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Київської області та погоджене Пірнівським сільським головою (далі Положення 2011р. Додаток №2).

Нагадаємо, згідно п.1 Положення 1987р. мета створення заказника – збереження унікального поселення сірої чаплі в межах с. Пірново. Згідно п.2 Положення 1987р. заказник має загальну площу 5 га., та розташован в соснових лісонасадженнях, що примикають до вул. Партизанська в межах с. Пірново. Згідно п.9 Положення 1987р. завдання покладене на заказник є охорона та збереження унікального поселення сірої чаплі в межах с.Пірново.
На підставі нового Положення 2011р. ТОВ «Інтеграл Сервіс» 14.12.2011р. винесло в натуру (на місцевість) нові межи заказника. Відповідний Акт підписано представником ТОВ «Інтеграл Сервіс», представником Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Київської області, представником Пірнівської с/р та представником управління Держкомзему у Вишгородському районі.

Ці нові межі заказника не відповідають колишнім, які були добре відомі попереднім головам Пірнівської с/р Ількиву В.П., Теслі Н.Д., Філоненко В.В., також не відповідають попереднім актам обстеження (додаток №12).
Роботи ТОВ «Інтеграл Сервіс» що до встановлення нових меж заказника та розробка нового Положення 2011р. практично співпала з черговим рішенням сесії Пірнівської с/р №97 від 01.09.2011р. про надання ділянок під будівництво на території яка належить заказнику «Пірнівський» згідно п.2 Положення 1987р. та проводилась з урахуванням інтересів приватних забудовників а не з інтересів збереження самого заказника.
Згідно п.7 Положення 1987р. (Додаток №1) зміну меж та цільового призначення заказника може бути проведено виключно Виконавчим комітетом Київської обласної Ради народних депутатів. Київська облрада погоджень та дозволів на зміну меж та цільового призначення заказника «Пірнівський» не надавала.

Як повідомило Державне управління навколишнього середовища, до нього також не надходило клопотання і будь-які матеріали щодо зміни меж заказника «Пірнівський» та погодження на вирубку дерев Держуправлінням не надавалось.
Нове будівництво розпочате всупереч вимогам ЗУ «Про планування і забудову територій» ст. 18 – без повідомлення, без обговорювання, без урахування інтересів громади (перекрито комунальний проїзд з комунікаціями до вул. Калініна), та ЗУ «Про природно-заповідний фонд України» ст.64 – без урахування природоохоронного режиму заказника. Це стало несподіванкою не тільки для чапель, яким практично не залишається місця для гніздування, а також для місцевих мешканців с.Пірново. В наданні будь якої відповідної інформації Пірнівська с/р безпідставно відмовляє.

Постійна комісія обласної ради, до якої було звернення на весні 2012р. з приводу підміни меж та знищення заказника, обіцяний виїзд на місце із залученням представників громадського активу та представників Національного Екологічного центру не здійснило. Засідання комісії відбулося 19.07.2012р.

Забудовники та чинна місцева влада проігнорували попередження громади села про розпочате будівництво на землях заповідного фонду, що також зафіксовано приїздом телебачення з приводу знищення дерев з гніздами та огородження під забудову території заказника в квітні 2012р. («1+1» та «5-й канал»).
В інтерв’ю 5 каналу чинний голова сільради сказав, що ділянки під забудову були надані попередньою владою. Одне з таких рішень Пірнівської сільради за № 97 від 01.09.2011 року свідчіть, що публічна заява голови не відповідає дійсності.

Громадським активом с. Пірново та національним екологічним центром України були направлені звернення до всіх відповідальних інстанцій Вишгородського району Київської області та постійної комісії з питань охорони навколишнього середовища при Київський обласній раді з приводу підміни меж та самого місця розташування заказника «Пірнівський».

Незважаючи на обіцянки контролюючих та перевіряючих органів оперативно розібратися, будівництво, розпочате у квітні місяці 2012р. з прильотом птахів не було зупинено не на один день і продовжується по теперішній час. При цьому перевіряючи та контролюючи органи посилаються на нові межі території яка розташована за межами с.Пірново в 100 метровій водоохоронній зоні р. Десна. Ця нова ділянка (1,57 га) не є місцем гніздування сірої чаплі та не має ніякого відношення до меж справжнього заказника окрім розміру вилученої території.
Незважаючи на те, що частина заказника вже повністю знищена і забудована, а ще частина розбита парканами на ділянки, серед яких є залишки дерев з гніздами сірої чаплі, що будуть найближчим часом знищені – перевіряючи органи не встановили фактів забудови, порубки дерев та порушення меж даного заказника. (Відповіді: Додатки№4-9).

Наведені факти переконливо свідчать що, Державне управління навколишнього природного середовища передало, а Пірнівська с/р отримала заказник «Пірнівський» під свою охорону згідно Охоронному зобов’язанню, але замість того щоб виконувати свої прямі зобов’язання по охороні заказника місцева влада та природоохоронні органи спланували та втілили в життя злочинну схему передачі частки його території під забудову шляхом підробки Положення про заказник.

На заяву про злочин щодо підміни меж заказника в супереч вимогам ст. 97 КПК Прокуратура Вишгородського р-ну не надала Постанову про порушення або відмову про порушення кримінальної справи, та розглянуло заяву про злочин на підставі ЗУ «Про звернення громадян» (Додаток№ 11).

Після наданого родиною представника ініціативної групи газеті «Вісті Київщини» (№ 27 (84) 19.07.2012р. стор. 7, Додаток №13) інтерв’ю з приводу захисту заказника «Пірнівський», на родину було сплановано та вчинено розбійний напад, що зафіксовано відповідними протоколами. Було побито дружину та двох доньок одна з яких неповнолітня. На заяву про злочин Вишгородський РВ ГУМВС України в Київській області відмовив в порушенні кримінальної справи (Постанова від 29.08.12р. Додаток № 15).

Незважаючи на відповідь Міністерства Екології та природних ресурсів України від 13.09.2012р. про те що Положення про орнітологічний заказник місцевого значення «Пірнівський» від 09.06.2011р. не повністю відповідає вимогам природоохоронного законодавства (Додаток №9), на сьогодні забудова та знищення заказника продовжується.

На підставі викладеного, просимо сприяти негайній зупинці знищення та забудови заказника «Пірнівський», відновити його у старих межах, а також притягненню до відповідальності винних посадових осіб та відшкодуванню завданих збитків довкіллю.

Додатки:
1. Копія Положення 1987р.
2. Копія Положення 2011р.
3. Копія охоронного зобов’язання.
4. Копія відповіді міністерства Екології та природних ресурсів України від 22.05.2012р.
5. Відповідь Державної екологічної інспекції у Київській обл. від 22.06.2012р.
6. Відповідь Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Київській обл. від 25.06.2012р.
7. Відповідь Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Київській обл. від 26.06.2012р.
8. Відповідь ГУ МВС України в Київській обл.. від 12.09.2012р.
9. Копія відповіді міністерства Екології та природних ресурсів України від 13.09.2012р.
10. Заява про злочин що до підміни меж 13.08.2012р.
11. Відповідь Прокуратури Вишгородського р-ну на заяву про злочин від 23.08.2012р..
12. Акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 17.07.2009р. №341 ( з друкованим текстом).
13. Стаття в газеті «Вісті Київщини» № 27 (84) 19.07.2012р. стор. 7
14. Заява про злочин (розбійний напад) від 24.08.2012р.
15. Постанова про відмову в порушенні кримінальної справи на заяву про розбійний напад від 29.08.2012р.
16. Фотопідтвердження.
17. Перелік відповідальних службових осіб.

Контактна особа – Чеботарьов Олександр Григорович
моб. Тел.. 067-5037757
[email protected]

Leave a Reply