26.10.2012 Рубрики: Новини

Львівська облрада змінила межі заказника, щоб ввести в дію водозабір для Борислава

Львівська облрада підтримала подання Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області щодо змін меж заказника місцевого значення «Бориславський» з метою введення в дію водозабору «Ріпне», який станом на сьогодні розташований на території заказника.

Рішення з цього приводу було прийняте на сесії 23 жовтня.

Як зазначили в Держуправлінні ОНПС у Львівській області, реконструкція та експлуатація цього водозабору має позитивно вирішити проблему якісного питного водозабезпечення населення Борислава. Адже, як свідчать наукові дослідження, через нафтоносність територія Борислава забруднена шкідливими речовинами, що створює необхідність відновлення роботи існуючих локальних водозаборів.

Розглянувши звернення Бориславської міської ради щодо вилучення зі складу ландшафтного заказника місцевого значення «Бориславський» частини території, на якій розташований водозабір «Ріпне», керуючись науковим обґрунтуванням фахівців Національного лісотехнічного університету та погодивши дане питання з ДП «Дрогобицький лісгосп» і Міністерством екології та природних ресурсів України, Держуправління ОНПС в Львівській області вирішило рекомендувати Львівській облраді змінити межі вищезгаданого заказника.

В Держуправлінні зазначають, що зміни меж ландшафтного заказника місцевого значення «Бориславський» не зменшать його площу. Вилучену ділянку площею 0,7 га для реконструкції, будівництва та обслуговування водозабору «Ріпне» буде компенсовано 0,9 га Бориславського лісництва. Тому площа цього об’єкту природно-заповідного фонду не зменшиться. Ця процедура дозволить ввести в дію вищевказаний водозабір, завдяки чому зменшиться енергозатратність подачі води, поліпшиться її якість та водозабезпечення. Запуск цього водозабору дозволить запобігти можливим техногенним аваріям.

Рішенням сесії Львівської облради, Держуправління ОНПС передає під охорону цей ландшафтний заказник ДП «Дрогобицьке лісове господарство».

http://zik.ua/ua/news/2012/10/24/375275

Leave a Reply