09.05.2014 Рубрики: Новини

Знову – бездіяльність екоінспекції

Під час обстеження пам’ятки природи «Три Брати» у Переяслав-Хмельницькому районі активістами виявлено на центральному кургані купу сміття та дошки, очевидно із поруйнованої малої архітектурної форми.
Трава на всіх трьох курганах випалена повністю.
unnamed (1)
Виявлені нами дії є порушенням законодавства про природно-заповідний фонд України та тягнуть адміністративну і кримінальну відповідальність.

Листом №Ко-164/01-11 від 22.04.2014 Державна екологічна інспекція в Київській області повідомила нас, що за нашим зверненням провела перевірку порушень на території заповідного кургану «Три Брати» на Київщині.

В листі говориться що «спеціалістами інспекції проведено позапланову перевірку тверджень викладених у зверненні. За результатами натурного обстеження на центральному кургані ні сміття ні дошок не виявлено, а сам курган вкритий молодою травянистою рослинністю».

Проте, листом від 7.04.2014, Переяслав-Хмельницька РДА, реагуючи на ідентичне звернення від НЕЦУ повідомила нас, що порушення підтверджене, наслідки ліквідовані, курган приведено до належного стану. Відділом культури Переяслав-Хмельницької РДА виявлено порушника (Переяслав-Хмельницьке лісове господарство) та проведена відповідна робота з керівництвом підприємства (лист у додатку).
– Нам не зрозуміло, яким чином працівники ДЕІ в Київській області змогли здійснити зазначену перевірку, не відвідавши балансоутримувача території пам’ятки природи, а також не залучивши до перевірки заявника. – говорить заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – На превеликий жаль, це далеко не перший випадок недбалого ставлення до необхідності пошуку та притягнення до відповідальності порушників, свідком якого ми є в роботі ДЕІ в Київській області.

Leave a Reply