21.05.2014 Рубрики: НПП "Зачарований край"

У природному парку “Зачарований край” невідомі вирубують дерева (ВІДЕО)

У природному парку “Зачарований край”, що на Іршавщині, чарівним способом зникають дерева – тут виявили несанкціоновану рубку смереки. Факт кричущий, адже навіть сухостій звідси забирати заборонено. Дерев давно немає, а пеньки ретельно приховані. Втім, це помітили. Наші журналісти разом з лісниками провели огляд місцевості і ось його результати

Стежками “Зачарованого краю” довелося пройти близько 10-ти кілометрів, щоб дістатися місця несанкціонованої рубки смереки. На перший погляд нічого незвичного, втім, під снігом та шаром листя один за одним почали знаходити пеньки.

Після ретельних замірів, всю інформацію записують. На її основі і проведуть калькуляцію завданих збитків.

Примітний той факт, що вирубали саме здорові дерева. Пошкоджені короїдом, і як результат висохлі – не чіпали. Всього нарахували зо два десятки пеньків.
Заробив хтось на деревині чи ні, достовірно невідомо. Втім, збитки державі нанесені чималі.

Виявлена нещодавно рубка не єдина в межах “Зачарованого краю”. Такі були, є і будуть, і боротися з цим, каже керівництво природничого парку, важко.

Несанкціоновані рубки в парку, де навіть сухостій збирати заборонено, виявляють досить таки часто. Кому вони вигідні і хто за цим стоїть, питання швидше риторичне.

zakarpattya.net.ua, 20.03.2014

One Response to “У природному парку “Зачарований край” невідомі вирубують дерева (ВІДЕО)”

  1. Зверніть увагу і на новини із офіційного сайту парку

Leave a Reply