24.02.2011 Рубрики: Новини, РЛП "Знесіння"

Забудовник «Знесіння» заявив про відвід судді, і суд замінували

До Галицького районного суду м. Львова надійшла заява від ТзОВ «АрхіБуд» про відвід судді, яка розглядає справу скасування ухвал міськради, що стосуються надання земельної ділянки під забудову у парку «Знесіння».

Сьогодні, 23 лютого, у Галицькому районному суді суддя Надія Шумська розглядала позов прокуратури м. Львова до Львівської міської ради з вимогою скасувати ухвалу ЛМР № 612 від 01.03.2007 року «Про погодження ТзОВ «АрхіБуд» місцярозташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Довбуша,15 у місті Львові» та ухвалу ЛМР№1023 від 05.07.2007 року «Про затвердження ТзОВ «АрхіБуд» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. Довбуша,15 у Львові».

На нинішнє судове засідання з’явилася заступник прокурора Наталя Цинайко та треті особи процесу з представниками, зокрема представник територіальної громади Львова Михайло Сухай з самостійними вимогами та його представник право захисниця Наталія Сікевич. Цікаво, що третіх осіб у цій справі дедалі більшає, мешканці Львова, які мають намір захищати у суді парк «Знесіння» від забудови, подають свої заяви. До процесу приєдналися такі небайдужі львів’яни, як Алла Благодаренко, Ірина Крупа, Олександр Рижковський, Олег Заячківський, Роман Кузик.

Треті особи процесу є також і ТзОВ «АрхіБуд» та Регіональний ландшафтний парк «Знесіння». Однак їхніх представників, так само, як і представників ЛМР та департаменту містобудування суддя не дочекалася.

Нагадаємо, суддя Надія Шумська після перерви мала продовжити розгляд адміністративного позову Прокуратури про скасування ухвал, якими попередньо було відкрито «зелену вулицю» ТзОВ «АрхіБуд» для незаконної забудови регіонального ландшафтного парку «Знесіння» спершу кварталом елітного житла згодом кварталом комплексу апартаментів. Позов був поданий в інтересах держави Україна, а конкретніше – департаменту містобудування Львівської міської ради, що його визнали за позивача №1.

Нагадаємо також, що на попередньому засіданні представник «АрхіБуду» клопотав про те, що не визнавати Михайла Сухая позивачем №2, вимагаючи зміни його статусу.

Іще одною пропозицією представника «АрхіБуду» був заклик взагалі закрити справу, бо в цій справі вже було звернення до Галицького суду, який тоді закрив її за непідсудністю, бо вона, буцімто належала до юрисдикції Господарського суду, який попередньо «перефутболив» її до районного. Проте Прокуратура підтвердила свій позов, посилаючись на роз’яснення Конституційного Суду про підсудність справи саме Галицькому районному суду м. Львова. Якби суддя Надія Шумська на задоволення клопотання «АрхіБуду» закрила справу без розгляду, це означало б, що громаду позбавляють права отримати рішення за судовим зверненням, гарантованого Конституцією. Але суддя не піддалася натиску «АрхіБуду» й відкривши провадження справи, призначила наступне судове засідання на власне на сьогодні.

На нинішньому засіданні суддя Надія Шумська зачитала заяву ТзОВ «АрхіБуд», у якій йшлося про відвід судді. Відвід мотивувався тим, що суддя буцімто вчинила процесуальні порушення під час розгляду клопотання про закриття провадження справи. Усі присутні в залі заперечили відвід судді Шумської.

«По перше, насправді не було жодного процесуального порушення, а по-друге, законом не передбачена така підстава для відводу, як процесуальне правопорушення. Якщо такі порушення бувають, то на них можна подавати скаргу, апеляційну скаргу і т.ін. Ймовірно, їм якимось чином не підійшла суддя Шумська і вони намагаються її змінити, хоча законних підстав для цього нема. Усі сказали, що вони довіряють даному складу суду і заперечують відвід, хоч навіть і без цього закон не передбачає такої підстави, як зміна судді за бажанням», – прокоментувала такі дії «АрхіБуду» правозахисниця Наталія Сікевич.

Цікаво, що в момент, коли суддя мала піти в дорадчу кімнату, щоб обдумати, чи задовольняє вона відвід чи ні, пролунало оголошення про замінування будинку суду з вимогою звільнити приміщення!

Відтак, через форс-мажорні обставини питання із відводом і закриттям провадження справи зависло в повітрі.

Оскільки «АрхіБуд» остерігається, що суддя таки відхилить його клопотання про закриття провадження, тому він вирішив виклопотати відвід судді зі сподіванням, що інший суддя буде поступливішим перед його проханнями.

Цікаво й інше: досі депутатський корпус Львівської міськради, більшість у якому становлять представники ВО «Свобода», не оприлюднив своєї позиції щодо спроб ТзОВ «АрхіБуд» спорудити на трьох гектарах унікального ландшафтного заповідника, що перебуває в пам’яткоохоронній зоні ЮНЕСКО, квартал апартаментної багатоповерхової забудови.

http://zik.com.ua/ua/news/2011/02/23/273975

Leave a Reply