06.07.2011 Рубрики: НПП "Біличанський ліс"

В Києві створять нацоінальний природний парк «Біличанський ліс»

6 липня 2011 року в приміщенні Головного управління земельних ресурсів у м.Києві відбулась зустріч, присвячена необхідності створення в Києві Національного природного парку «Біличансьий ліс».

В зустрічі взяли участь представники Комітету порятунку Біличанського лісу, Національного екологічногоцентру України (НЕЦУ), Незалежного інтилектуального центру, Спілки «Порятунок Голосієва», Головного управління земельних ресурсів м.Києва, Головного управління охорони навколишнього природного середовища м.Києва та Мінприроди України. Учасники зустрічі прийняли одноголосне рішення про необхідність надання статусу Національного природного парку лісам Святошинського лісопаркового господарства.

«Одним з варіантів є створення окремого національного природного парку «Біличанський ліс». Альтернатива – створення на базі Біличанськго лісу філіалу Національного природного парку «Голосіївський». – розказує заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк. – Втім, не має суттєвого значення яким саме шляхом піде процес заповідання лісу. Головним лишається принципове рішення про те, що ця територія має стати національним парком».

Символічним моментом стало те, що зустріч відбулась в переддень професійного свята працівника заповідної справи, яке в Україні відзначється 7 липня.

Нагадаємо що на території Києва вже існує національний природний парк «Голосіївський», що охоплює 4,5 тис га лісів та парків Голосіївського району м.Києва. створення національного природного парку тривало з 1993 по 2007 роки. Разом з тим, з кінця 1980-х років науковці пропонують надати природоохоронний статус і лісам Святошинського лісопоркового господарства. Проте реальні розмови про оголошення Біличанського лісу національним природним парком розпочались лише в 2011 році.

Для контактів:
Василюк Олексій
097 1000 473

Leave a Reply