Джипи поїхали в обхід заповідників

Екологічні активісти в цілому задоволені тим, як відбуваються перегони по бездоріжжю UkraineTrophy2011: організатори відмовилися від проїзду заповідниками, а водії під час проїзду намагалися дотримуватися екологічних вимог. Про це екологи заявили після поїздки у Поліський природний заповідник таспілкування з працівниками Рівненського заповідника.

„Дійсно, організатори виконали вимоги екологів, змінили маршрут та відмовилися від проїзду заповідниками. Ми вважаємо, що це правильне рішення і схвалюємо його. Але цього могло би не статися, якби кампанію не підтримало так багато небайдужих людей. Ми вдячні усім, хто підтримав цю ідею та долучився до кампанії своєю добровільною роботою”, – розказала одна з організаторів акції проти проїзду джипів по заповідниках Марія Фатікова.

„Незважаючи на те, що організатори намагалися виконати все добре, шкода природі все одно наноситься. Джипи – дуже шумні машини, особливо якщо загубили на маршруті глушники, а на заповідних територіях шум є неприпустимим. Тому ми просимо водіїв керуватися не тільки законодавчими нормами, а й етичними принципами, та відмовитися від поїздок на автомобілях у будь-які об’єкти природно-заповідного фонду”, – заявив заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

У понеділок, 4 липня, екологічні активісти з’їздили у Поліський заповідник, де спостерігали за тим, як джипи проїжджають через територію заповідника по дорозі загального користування. Загалом, рух по таких дорогах дозволений за домовленістю з адміністрацією заповідника, але з’їжджати з них заборонено. Активісти повідомили, що водії рухалися дорогою, як і було вказано у маршрутному листі організаторів, але деякі з них об’їжджали калюжі та застряглих товаришів через заповідні зони навколо дороги.

Працівники Рівненського природного заповідника, між двома частинами якого джипи проїхали 5 липня, повідомили, що водії не порушували кордони заповідників і проїхали акуратно між ними.

Екологічні активісти продовжують слідкувати за перебігом перегонів UkraineTrophy 2011. Зокрема, двоє активістів перебувають разом з журналістами на маршруті та слідкують за тим, щоб організатори й надалі дотримувалися заявленого маршруту. Зв’язатися з ними можна по телефону 097 179 47 09, Тарас.

Новини про перебіг еко-супроводу перегонів шукайте на http://pryroda.in.ua/jeaping/

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:
Марія Фатікова,
095 602 86 06,
[email protected]

Leave a Reply