27.07.2014 Рубрики: НПП “Цуманська пуща”

У ДЕРЖБЮДЖЕТІ ШУКАТИМУТЬ КОШТИ ДЛЯ «ПЕРЛИНИ ПОЛІССЯ»

Національний природний парк «Цуманська пуща» потребує коштів для функціонування.

Про це йшлося під час оперативної наради в голови Волинської облдержадміністрації 21 липня.

Про виконання указу президента щодо створення Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» розповів начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Самосик. З його слів, у країнах Євросоюзу 21% площі є заповідною, у Білорусі – 7,7%, у Росії – 12%. На Волині заповідною є 10,9% території, за цим показником область входить у сімку кращих регіонів України, однак, згідно з оцінками науковців цей показник повинен бути ще вищим та досягати 15%.

Перші звернення районної влади щодо заповідання природних комплексів з’явилися ще у 2001 році, а указ президента про створення національного природного парку підписали у 2010 році. Площа «Цуманської пущі» становить 33 475 гектарів, зі слів Олександра Самосика, цей національний парк можна назвати справжньою перлиною Західного Полісся. Територія характеризується різноманіттям природних ландшафтів. Тут виявили 18 видів рослин та понад 30 видів тварин, що занесені до Червоної книги України, є унікальні дубові та сосново-дубові праліси.

Відповідно до наукових обґрунтувань, створення національного парку є доцільним, оскільки територія відповідає усім критеріям щодо створення природоохоронних установ поліфункціонального призначення. Національний парк допоможе забезпечити охорону, гарантуватиме збереження рідкісних видів рослин та тварин, створення нових робочих місць, сприятиме активізації діяльності торговельної мережі. Територія проектованого парку має значний рекреаційний та лікувально-оздоровчий потенціал.

Насамкінець Олександр Самосик запропонував під час формування проекту державного бюджету на 2015 рік передбачити кошти для функціонування національного природного парку «Цуманська пуща» та розробити документацію із землеустрою щодо відведення земельної ділянки, проекту землеустрою щодо винесення меж у натуру та отримання державних актів на право постійного користування земельними ділянками.

Leave a Reply