10.04.2015 Рубрики: Новини

Прибирання в парку: користь чи шкода?

Працівники КО «Київзеленбуд» знову прибирають опале листя та пафосно висаджують нові дерева із сумнівною компетенцією та сумнівною наявністю відповідних дозволів Мінприроди України на ці дії. Крім того, потребує уваги нова громадська ініціатива «Благоустрій парку Партизанської слави», що організована депутатом Андрієм Логвіним спільно з порталом DreamKyiv.

У суботу 4 квітня у Парку Партизанської слави, що у Дарницькому районі столиці, відбулась «Толока та висаджування дерев у парку Партизанської слави». Її організатори, DreamKyiv та Андрій Логвін, на початку року запустили громадську ініціативу «Благоустрій парку Партизанської слави» і в її рамках провели конкурс проектів. А разом з «Київзеленбудом» вирішили запросити людей толоку і назвали це «офлайн-спілкуванням» — https://www.facebook.com/events/1045728125457148/ .



Дана ініціатива виглядає хорошою і з благими намірами. Ті, хто приймав участь у толоці напевно ж хотіли зробити все як краще, але в їхніх діях спостерігалась широкорозповсюджена некомпетентність. Залучені «фахівці» Зеленбуду у своїх найгірших традиціях згребли граблями опале листя та суху траву. Натомість, дрібне сміття, на кшталт недопалків, так і лишилось валятись на газонах. Хоча про це неодноразово наголошували екологи (http://kyiv.pravda.com.ua/columns/4e96b2f59aa0f/ , http://ubili-pochvu.livejournal.com/ ) і звертали увагу на дану проблему одні з учасників того ж конкурсу, ініційованого Логвіним, — активісти групи «Це наш ліс» у своєму «Баченні благоустрою парку» (http://partyzan-park.kyiv.ua/?p=173 — сторінки 12,13), все одно працівники парків повторюють ті самі помилки, не усвідомлюючи шкоди і марності своїх дій.

Листя має залишатись там, де воно впало! Його має сенс прибирати лише на асфальтованих та вимощених доріжках, де нічого не росте! Ґрунт збіднюється після багаторазового прибирання листя, порушується трофіка найнижчої ланки екосистеми, а з нею і всіх інших, не відбувається відновлення біогенних елементів шляхом їх природного кругообігу і умови для зростання рослин погіршуються.
Також учасники толоки займались висадкою дерев. Дерева висаджував сам директор Зеленбуду Сергій Симонов разом із байкерами. Парк є об’єктом природно-завповідного фонду і тому, згідно із законодавством, на такі роботи має бути дозвіл від Мінприроди. Крім того, придбання нових дерев є відомою корупційною схемою, коли Зеленбуд закуповує саджанці за завищеними цінами (https://youtu.be/mZD_MmGNMZk). Хоча по Парку Партизанської слави очевидних доказів немає, але треба бути пильними у цьому питанні.

Надалі громадянам і екологам варто слідкувати за ініціативою по благоустрою від депутата Андрія Логвіна та порталу DreamKyiv і активно долучатись до обговорення тих ідей, що там виникають.До чого вони, до речі, відкрито запрошують на своїй сторінці — http://dreamkyiv.com/park/. Адже в планах не просто покращити стан парку, а й зробити його найкращим парком Києва! Отож, не будемо стояти осторонь, коли хочуть змінити те, що нас оточує.

Наостанок хочеться побажати успіху активістам конкурсної ініціативи «Благоустрій парку Партизанської слави» та подальшого запобігання безглуздих помилок всім тим, хто намагається зробити якнайкраще.
8 квітня 2015 року

Leave a Reply