14.06.2015 Рубрики: НПП "Нижньосульський"

Національний природний парк вирішив перегородити річку Сула

Екологам ЕПЛ стало відомо, що на Полтавщині планується реалізація проекту «Будівництво водорегулюючої с­­поруди – шлюза-регулятора на р. Сула в районі с. Тарасівка, Оржицького району, Полтавської області», на виготовлення проектно-кошторисної документації якого сесією обласної ради виділено 300 тис. грн. з обласного бюджету.

Зокрема, планується перегородити річку Сула шляхом спорудження шлюзу-переправи на місці порому у с.Тарасівка. До реалізації проекту долучився і національний парк «Нижньосульський».

«Територія вище по течії від с.Тарасівка – це плавні річки Сула та її притоки Оржиці. Ці дуже специфічні природні умови, сформовані заплавами річок, зробили можливим існування низки рідкісних видів флори і фауни. Завдяки збереженості такої значної частини плавнів цю територію запропоновано до включення у список водно-болотних угідь міжнародного значення, що охороняються Рамсарською конвенцію. І одне з головних завдань національного природного парку – збереження водно-болотних угідь та недопущення реалізації будь-яких проектів, які можуть негативно вплинути на стан збереження його природних комплексів», – розповідає еколог ЕПЛ Олексій Василюк .

«У розвинених країнах вже давно зрозуміли необхідність збереження річок у природному стані. Якщо місцеву владу та керівництво національного природного парку «Нижньосульський» не влаштовує рівень води в річках Оржиця та Сула, то треба не будувати греблю, а навпаки повертати до природного стану річку Оржиця, яку в радянські часи було штучно спрямлено, а заплаву – осушено. У нас є обґрунтовані підозри, що під виглядом природоохоронного проекту Оржицька районна державна адміністрація насправді планує реалізувати проект економічний – побудувати дорогу та збільшити рівень води для потреб сільського господарства. Реалізація проекту негативно вплине і на туристичний потенціал регіону, хоча саме розвиток екологічного туризму – одна з функцій національних природних парків», – коментує еколог ЕПЛ Петро Тєстов.

Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» звернулась до відповідних установ та органів влади з вимогою надати всю інформацію щодо проекту «Будівництво водорегулюючої с­­поруди – шлюза-регулятора на р. Сула в районі с. Тарасівка, Оржицького району, Полтавської області», для перевірки його відповідності чинному законодавству України.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Петро Тєстов, еколог ЕПЛ

Email: [email protected]; [email protected]

Тел.: (032) 225 – 76 -82; (068) 934 – 95 – 74

 

Leave a Reply