14.06.2015 Рубрики: НПП "Бузький Гард"

Депутат Миколаївської облради “кришує” браконьєрську порубку в національному парку “Бузький Ґард”?

27.02.2015 року на території природно-заповідного фонду в межах Мигіївськоі сільської ради Первомайського району Миколаївської області, біля колишнього санаторію “Бузькі пороги” працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду НПП “Бузький Ґард” виявлено незаконну порубку (без відповідного дозволу) зелених насаджень природного походження. Порубку здійснено на земельній ділянці, яка надається НПП “Бузький Ґард” в постійне користування, та земельній ділянці, наданій в оренду громадянину Юрченку О.О. Обидві ділянки входять до складу об’єкту природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, а також регіонального ландшафтного парку “Гранітно-Степове Побужжя”. На місці правопорушення виявлені складовані порубочні рештки, місця спалювання порубочних решток та сліди транспорту. Виявити на місці правопорушення порушників не вдалось, проте за короткий проміжок часу, за який відбулась порубка, ці дії могла здійснити лише добре укомплектована та технічно підготовлена бригада.

При проведенні фіксації порушення виявлено пні: 1138 шт. – живих дерев (з них 768 діаметром до 15 см), 54 шт. – сухостійних дерев, 416 живих кущів. Розмір заподіяної шкоди даним кримінальним правопорушенням становить 1.091.424,5 грн. Вказані дії містять ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 246 “Незаконна порубка лісу” Кримінального кодексу України.
Матеріали перевірки, які зібрані спільно з адміністрацією РЛП “Гранітно-Степове Побужжя”, були направлені до Первомайського МВ УМВС та Миколаївської обласної прокуратури. Первомайським МВ УМВС порушено карну справу.
Інформація по даному факту також направлена по лінії РЛП “Гранітно-степове Побужжя” керівництву в Миколаївській облдержадміністрації і висвітлена на сайті ОДА. В зв’язку з цим адміністрація НПП “Бузький Ґард” направила разом з первинними матеріалами заяву до органів МВС та обласної прокуратури. Про даний факт проінформовано Мінприроди та Миколаївську ОДА. Дані події набули резонансу в загальнодержавних та місцевих інтернет-виданнях, а також на телеканалі ІСТВ. Інформація оприлюднена також на сайті облдержадміністрації.

Юрченко О.О. являється депутатом Арбузинської районної ради Миколаївської області, власником ряду сільськогосподарських підприємств, а також згаданого санаторію “Бузькі пороги”. В останній рік простежується його активність в скупці земельних ділянок та об’єктів туристичної інфраструктури в населених пунктах, прилеглих до території національного парку. Його ім’я також пов’язують з фінансуванням виборчої кампанії 2012 року кандидата від “Партії регіонів” Травянка В.І. у 132 окрузі – яка відома масовими порушеннями та фальсифікаціями, та силовим розгоном протестів підрозділом “Беркуту”. В результаті вибори були признані недійсними, і були призначені повторні вибори.
Саме разом з Травянком, який зараз є депутатом обласної ради, Юрченко був помічений в кабінетах керівництва ОДА, де вони намагалися “зам’яти” справи про порубку дерев в національному парку.
Їх “зусилля” співпали з гальмуванням даної справи на рівні місцевих правоохоронних органів. Деякі процесуальні дії ними взагалі не були здійснені:
1. Спиляні дерева знаходилися на приватній території Юрченка О.О. (їх пізнали по специфічних зарубках). Чому ці речові докази не були вилучені? Чому їх дозволили вивезти в невідомому напрямі?
2. Син Юрченка О.О. Олександр підтвердив працівникам парку, що він випиляв дерева, і це було зафіксовано в протоколах. Чому цей факт усіма способами приховується?
3. Чому досі не опитані працівники Юрченка, які за його вказівкою здійснювали рубку?

На сьогодні незаконно вирубана деревина, і навіть порубочні рештки, зникли. Вирубка заростає травою, яка вже скриває багато слідів.
На керівників заповідних установ посилився тиск з метою припинити справу, стали надходити погрози. Коли це не спрацювало, розпочались дії щодо створення негативного образу дій адміністрацій та заміни їх керівництва на лояльне.

P.S. Щоб допомогти “Бузькому Ґарду” і “Гранітно-Степовому Побужжю”, надішліть звернення до міністра внутрішніх справ. Проект звернення дивіться за адресоюhttps://www.dropbox.com/s/itnzyjbo3aq1vew/ListGard.doc?dl=0. Для поштових відправлень: Міністру внутрішніх справ України, вул. Академіка Богомольця 10, Київ, 01024, адреса А. Авакова в Фейсбуці:https://www.facebook.com/arsen.avakov.1?fref=ts. За нашим досвідом, в таких випадках допомагає і інформування народного депутата А. Геращенка: https://www.facebook.com/anton.gerashchenko.7?fref=ts.
ЕкГ “Печеніги”

Leave a Reply