19.11.2012 Рубрики: Заказники, Новини

На Львівщині створять ще один Національний природний парк

На Львівщині створюватимуть ще один Національний природний парк – на базі гідрологічного заказника «Чайковицький».

Про це IA ZIK повідомили в Держуправлінні ОНПС у Львівській області.

Ініціативу створення на базі гідрологічного заказника «Чайковицький», що в Самбірському районі, Національного природного парку підтримали представники громадської ради при Державному управлінні ОНПС у Львівській області, екологи та науковці. Обговорити цю пропозицію у широкому колі компетентних осіб громадська рада взялась після звернення в Держуправління ОНПС у Львівській області Самбірської РДА, яка, власне, й ініціює створення Національного природного парку в заплавах річок Дністер, Болозівська та Стрв’яж.

«Реалізація даного проекту, безумовно, потребує вивчення території, на якій пропонується створення Національного природного парку, зокрема досліджень фауни, флори, фізико-географічних особливостей даної місцевості», – зазначив начальник Держуправління ОНПС в Львівській області Мирослав Хом’як.

На його думку, такий проект може отримати підтримку на державному рівні, зокрема, Міністерства екології та природних ресурсів, лише за умов спільного напрацювання місцевої влади, наукових екологічних інституцій та громадських ініціатив.

Держуправління ОНПС у Львівській області взяло на себе підготовку запиту на фінансування 2013 року з обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища розробки проекту, а також напрацювання разом із науковими установами області конкретних обґрунтованих пропозицій та клопотання для розгляду Мінекології щодо створення на Самбірщині Національного природного парку.

Першим кроком після колективного рішення доцільності створення на Львівщині ще одного НПП стане створення робочої групи, яка визначить можливості розташування майбутнього Парку, виконання ним рекреаційної функції. Рішення круглого столу його учасники скерували Львівській облраді, Львівській ОДА й Міністерству екології та природних ресурсів.

http://zik.ua/ua/news/2012/11/16/379150

Leave a Reply