Держагенство лісових ресурсів гальмує передачу земель лісового фонду в постійне користування національним природним паркамТернопільщини

Нарада з питань передачі земель лісового фонду у постійне користування національним природним паркам відбулася під керівництвом першого заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Івана Крисака.

Участь у зустрічі взяли керівники департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, обласного управління лісового та мисливського господарства, головного управління Держземресурсів в області, національних природних парків «Кременецькі гори» і «Дністровський каньйон» та природного заповідника «Медобори».

За словами директора Департаменту екології та природних ресурсів Ореста Сінгалевича, зазначені природоохоронні установи були створені у 2009 і 2010 роках відповідно до указів Президента України. У 2011 році національні природні парки віднесли до сфери управління Міністерства екології та природних ресурсів України. В 2013 – затверджено перелік державних лісогосподарських підприємств, з постійного користування яких необхідно вилучити земельні ділянки та передати і постійне користування національним природним паркам, до цього часу процедура передачі лісів не розпочата.

Головний еколог краю каже, що Державне агенство лісових ресурсів України зволікає з наданням відповідних доручень підвідомчим підприємствам щодо погодження на передачу земельних ділянок. Це в свою чергу гальмує процес оформлення права користування парків не лише на лісові масиви, але й інші цінні заповідні території. У таких умовах виникає реальна небезпека здійснення порушень природоохороного законодавства на ділянках природно-заповідного фонду у межах національних природних парків «Кременецькі гори» і «Дністровський каньйон».

Учасники наради прийняли рішення звернутись до Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства аграрної політики України і Державного агенства лісових ресурсів України з приводу термінового розв`язання цієї проблеми з урахуванням позиції обласної державної адміністрації щодо збереження підпорядкування національних природних парків, створених на Тернопільщині, природоохороному міністерству.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації

http://uzinform.com.ua/news/2014/04/30/63199.html

Leave a Reply