24.11.2012 Рубрики: Заказники, Новини

Адміністрація Президента заважає Януковичу охороняти природу

Адміністрація Президента України саботує виконання Президентом України його функцій по розширенню об’єктів та територій природно-заповідного фонду України. Про це йдеться у зверненні, яке сьогодні надіслали Віктору Януковичу активісти природоохоронних організацій, які звинувачують його адміністрацію у бездіяльності.

Природоохоронці наголошують, що лише Президент України має повноваження створювати своїми Указами нові природно-заповідні території загальнодержавного значення.

«Протягом останніх трьох років були підготовлені Укази Президента про створення 11 заказників та 5 пам‘яток природи загальнодержавного значення, – говорить заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк, – Ці Укази погоджено із центральними органами виконавчої влади та організаціями, схвалено на засіданнях Уряду та подано на розгляд Адміністрації Президента України. Проте на стіл Президента вони так і не потрапили».

Серед не переданих проектів Укази про заповідання цінних територій в Луганській та Тернопільській областях, де пропонується оголосити заказники “Волощина” та пам’ятки природи “Балка Крейдяний яр”, “Печера Опільська”, розширити 3 парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва [1] та надати статусу заказників таким цінним землям, як “Урочище Терське”, “Добрянські гори”, “Ельба”, “Балка Ковильна” та “Товтровий степ” [2). Також Президенту не дали можливість розглянути проект про створення пам’яток природи в Луганській та Івано-Франківській областях та оголошення заказників “Дельфінієвий схил”, “Єлізаветівський степ”, “Сафоново”, “Калинове-Довге”, “Церковний ліс”.

«Не виключено, що в Адміністрації Президента працюють люди, які принципово саботують створення заповідних територій, бо самі є мисливцями або власниками незаконних будинків на заповідних землях. – продовжує Олексій, – Інакше пояснити, чому вони так довго не дають на підпис Президенту такі важливі для охорони природи укази, я не можу».

У своєму зверненні екологи просять Януковича доручити главі Адміністрації Президента України перестати приховувати зазначені проекти указів Президента України та подати їх на підпис.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Олексій Василюк
Національний екологічний центр України
097 1000 473,
vasyliuk at gmail.com
www.necu.org.ua

Повний текст звернення: http://necu.org.ua/wp-content/uploads/zvern_pzf_1211.pdf

Примітки:
[1] ]«Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення», схвалено на засіданні Уряду 02.09.2010

[2] «Про оголошення природних територій заказниками загальнодержавного значення», схвалено на засіданні Уряду 13.04.2011

[3] «Про оголошення природних територій та об’єктів заказниками і пам’ятками природи загальнодержавного значення», схвалено на засіданні Уряду 30.11.2011.

Leave a Reply