Прес-реліз про депутатську безвідповідальність «Отвєть за базар»: рік по тому»

Минає рік з того як громадська організація «Національний екологічний центр України» та громадянська інціатива «Збережи старий Київ» публічно надіслали звернення до кожного з депутатів Київської міської ради з приводу скандального заказника «Острів Жуків». Більшість партій та блоків, що наразі потрапили до чинного складу Київради, в своїх передвиборчих обіцянках обіцяли, в разі проходження їх до Київради, активно взятись за порятунок зелених зон міста і Жукового острова зокрема. Врешті, Жуків острів став чи не єдиною територією м.Києва яка фігурувала в передвиборчих обіцянках «особисто», окремим пунктом.

У своєму зверненні ми запитали, що саме зробив особисто кожен з депутатів в рамках цієї обіцянки та назвали ті кроки, які він повинен зробити: ініціювати скасування конкретних рішень, якими Київрада роздала заказник під забудову. Наперед нам було відомо, що лише 2 депутати, які ще з минулого скликання Київради вболівали за долю Жукового острова, дійсно щось робили.

Чинне законодавство суворо зобов’язує посадовців відповідати на запити та звернення громадськості в тридцятиденний строк. Тому, знаючи про бездіяльність Київради в плані Жукового острова, ми розраховували отримати 118 «відписок», в яких би депутати виправдовувались, відповідаючи на питання «що ви особисто зробили…», адже на таке питання можна відповісти лише особисто.

Звернення надсилались одночасно, в присутності журналістів ведучих київських та всеукраїнських видань. Прес-реліз акції можна перечитати за адресою:
http://pryroda.in.ua/blog/otvyet-za-bazar/

Натомість дійсність перевершила всі наші можливі сподівання.

1. Особисто, що власне вимагалось у зверненні, відповіли лише 4 депутата:

Депутат Д.Андрієвський підготував проекти рішень про скасування всіх землевідведень на території заказника та оскаржив у суді рішення, яким 22 серпня 2007 р. скоротили площу заказника;

Депутат А.Коваленко ініціював скасування рішення від 22 серпня 2007 р. в Київраді.

Втім, на потуги депутатів Андрієвського і Коваленка решта Київради уваги не звернула. Вважаємо, що лише ці 2 депутати дійсно «відповідають» за свої передбвиборчі обіцянки. Та й від того результату ніякого.

Депутат В. Кобєлєв повідомив нам у відповіді, що переслав наше звернення до Голови Постійної комісії з питань земельних відносин, містобудування та архітектури Київради О.Євлаха.

Аналогічно, депутат М.Голиця переслав наше звернення депутатові Євлаху, до Головного управління земельних ресурсів та голови Тимчасової контрольної комісії по розгляду колективних звернень громадян по перевірці рішень Київради щодо надання земельних ділянок юридичним та фізичним особам під забудову та фактів порушення забудовниками діючого законодавства Ю.Дмитрука.

І нарешті - через 3 місяці після завершення терміну надання відповіді на наше звернення, на нашу адресу надійшов лист без бланка від 24.11.2008 р. з підписом депутата Київради П.Пашко, з якого стає зрозуміло, що депутат Пашко просто проінформував голову Київради Л.Черновецького, що до нього надійшло таке звернення.

На цьому, власне особисті відповіді скінчились. Решта 115 депутатів Київради не знає, що на запити громадськості треба відповідати.

2. Також, коли строк надсилання відповідей на наше зверння завершився, ми отримали ще кілька колектвних листів, що також є відголосками наших звернень.

04.09.2008 р. надіслана відповідь заступника голови фракції «Блок Юлії Тимошенко» Т.І.Меліхової на доручення голови фракції О.О.Зінченка, в якій говориться, що наше звернення переслане Голові Голосіївської раонної у м.Києві адміністрації С.М.Садового. Тобто на питання «Що ви особисто зробили…» депутат О. Зінченко доручив переслати звернення до Голосіївської РДА, яка не має жодних повноважень скасовувати рішення Київради.

16.09.2008 р. надійшла і відповідь Голосіївської РДА, в якій Голосіївська РДА говорить, що вона «тільки ЗА», от тільки не має жодних повноважень довести свої слова на ділі.

15.09.2008 р. фракція «Блок Юлії Тимошенко» у Київраді наче отямилась і надіслала нам ще оду відповідь на наше звернення. З цього листа випливає, що ще у червні 2008 року фракція цікавилась у судових інстанцій щодо ходу процесів по скасуванню рішень щодо острова Жуків, які в суді оскаржила Прокуратура м.Києва.

10.09.2008 р. надійшла і відповідь від голови Тимчасової контрольної комісії по розгляду колективних звернень громадян по перевірці рішень Київради щодо надання земельних ділянок юридичним та фізичним особам під забудову та фактів порушення забудовниками діючого законодавства, депутата Ю.П.Дмитрука. З листа стає зрозуміло, що Тимчасова контрольна комісія взяла до розгляду наше питання (лише після пересилки їй наших звернень від фракції «БЮТ») і направила запити до ряду державних структур для отримання документів по всім піднятим питанням.

Також 16.09.2008 р. та 23.09.2008 р. на нашу адресу надіслані два листи від Головного управління земельних ресурсів у м.Києві. Якщо не рахувати тих унікальних депутатів,які дійсно намагаються щось зробити самотужки, щоб врятувати заказник «Острів Жуків», то саме листам Головзему можна підсумувати загальну думку депутатів Київради, які відповідати довірили саме земельному управлінню. Воно ж, в свою чергу, повідомило нас, що дійсно, заказник роздали під забудову, вони все погодилиі вважають це законним.

Що цікаво, 18.09.2008 р. рішення Київради від 22.08.2007 р., яким територія заказника «Острів Жуків» була скорочена і роздана під забудову 1 жовтня, було скасоване Київським апеляційним господарським судом. У своєму листі від 23.09.2008 р., майже за тиждень після того, як рішення скасували, Головзем наголошує на його законності.

18.09.08 на доручення депутата Київської міської ради О.Довгого, Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища надіслало нам лист, з якого слідує, що Головне управління не компетентне відреагувати на наші вимоги, тому лишає лист без реакції.

Таким чином, ми бачимо, що не лише переважна більшість депутатів Київської міської ради не дотримались обіцянки врятувати заказник «Острів Жуків», а і показала інший, більш цікавий факт: 115 депутатів із 120 поняття не мають, яким чином вони, я народні обранці повинні реагувати на письмові звернення громадськості.

Просимо всіх зацікавлених журналістів звернутись за коментарямиз цього питання до самих депутатів Київради.

Всі згадані у тексті листи можна побачити у Національному екологічному центрі України. Конт.тел. 8097-1000-473 (Василюк Олексій)

Джерело: Блог Степана Жабки

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!