Пониззя Південного Бугу перетворюється на водойму-охолоджувач атомної електростанцїї?

(Прес-реліз)

20 червня 2008 р. відбувся Круглий стіл з питань загроз, що створює для мешканців пониззя Південного Бугу подальша розбудова Південно-Українського енергокомлексу. Основними є такі. Рівень води у Південному Бузі вище греблі Олександрівської ГЕС вже зараз на 15м перевищує природний. Це призводить до втрати посівних площ внаслідок підтоплення земель, а також до прямого затоплення погребів та підвалів в оселях місцевих жителів. Окрім того, підвищений енергетиками і водниками рівень води у Південному Бузі вже зараз позбавляє Україну одної з головних її історичних цінностей — місць розташування Буго-Гардівської паланки Війська Запорозького, зокрема, острова Гардовий, затоплених водами водосховища в 2006 році, які свідчили про історичне право України мати ці землі у складі Держави, і небагатьох з козацьких реліквій на території Запорозької Січі епохи Вольностей козацьких, які ще не були знищені.

Регулярні „продувки" – скиди води з ставка-охолоджувача Південно-Української АЕС у річку Південний Буг – перетворюють пониззя Південного Бугу на водойму-охолоджувач АЕС. Це може стати загрозою здоров'ю і життю мешканців м. Миколаєва (близько 500 тис. жителів) та цілої низки населених пунктів, що розташовані в нижній частині Південного Бугу.
Порушення природного режиму Південного Бугу зумовлює небезпеку захворювань, пов"язаних з водою, у пониззі річки. Вже зараз пляжі Миколаєва закриті для купання.

Учасники Круглого столу звертаються до громадян України та керівництва держави з вимогою усвідомити небезпеку, припинити антисуспільний довгобуд і відновити природний стан каньйону Гранітно-степового Побужжя.

Контакти: 238-62-60, 067-397-87-32, ecoukraine at gmail.com

Детально про проблему – на спеціальній сторінці http://maidan.org.ua/gard/

Лінки на статті по темі : Природа України, Майдан.

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!