Суд захистив пороги Південного Бугу та не дозволив будувати водосховище

9 листопада 2010 р. колегія суддів Окружного адміністративного суду м. Києва винесла рішення у справі МБО «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) проти Кабінету Міністрів України щодо оскарження Постанови № 841 «Про надання земельних ділянок у постійне користування». Судді задоволили позовні вимоги ЕПЛ та визнали нечинною постанову уряду.

Нагадаємо, що вказаним рішенням уряд передав у постійне користування особливо цінні землі вздовж русла р. Південний Буг НАЕК «Енергоатом». Дані 27 га земель відводилися НАЕК зі складу регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя», що на Миколаївщині, під Олександрівське водосховище на р. Південний Буг.

Таке водосховище, на думку атомників, необхідне для нормальної експлуатації Ташлицької ГАЕС. Проте ціна такого затопленні - це не тільки поховані унікальні бузькі пороги, затоплення історичної козацької пам`ятки - острову Гард, а й знищення унікальних червонокнижних рослин.

Справа із 2006 року безрезультатно перебувала на розгляді в судах різних інстанцій, і лише після рішення Вищого адміністративного суду її повернуто на новий розгляд. Судді Окружного адміністративного суду надали об`єктивну оцінку всіх доводів ЕПЛ про порушення численних норм Земельного кодексу при наданні НАЕК «Енергоатом» цих земель в постійне користування. Тепер справа за апеляційним судом. Чи наважиться він залишити в силі рішення суду першої інстанції і воно набере законної сили?

Джерело: eko.portal.lviv.ua
Фото з сайту uu-travel.com

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...далі



Приєднуйтесь!