Екологи назвали найбільш «брудні» області України

За попередніми даними Держкомстату, в 2010 році тільки заводи і фабрики викинули в повітря 4,1 мільйона тонн шкідливих речовин, це на 187,5 тисячі тонн більше (4,5%), ніж у 2009 році. У викидах - оксиди діоксину, сірка, азот, метан та інші отруйні елементи таблиці Менделєєва.

Найбільше зіпсувався повітря в Дніпропетровській (на 150 тисяч тонн викидів більше, ніж в 2009), Донецькій (плюс 70 тисяч тонн), Запорізькій областях (на 46 тисяч тонн). «Це наслідок того, що країна виходить з кризи. Заводи починають працювати на повну силу, відповідно більше викидів в атмосферу. Навіть найпотужніші фільтри на 100% не убезпечать від викидів», - говорить директор заводу метизних (металевих виробів) в Макіївці Федір Цимбалов.

Проте є області-щасливчики, де стало дихатиметься куди легше. Наприклад, в Івано-Франківській в повітрі тепер менше хімії майже на 47 тисяч тонн, а в Житомирській - на 15. Також зменшилася кількість викидів в Кіровоградській, Миколаївській, Закарпатській, Херсонській, Полтавській, Вінницькій і Київській областях. Проте лідером по чистоті, як і в минулому році, залишається Чернівецька область.

Екологи вважають, що в регіонах, де стало чистіше, просто ще «відходять» від кризи. «Потім повітря буде все брудніше. Адже люди почнуть купувати більше авто, і заводи почнуть працювати ще активніше», - повідомляє еколог Володимир Борейко.

Транспорт отруює повітря лише трохи менше, ніж заводи, - у 2010-му автомобілі, поїзди та літаки викинули 2,5 мільйона тонн шкідливих речовин (на 30 тисяч тонн більше, ніж позаторік). Однак у нафтових компаніях говорять, що скоро ситуація покращиться - адже посилюються стандарти якості палива. «Споживачеві пропонуємо більш чистий бензин, який при вихлопі буде видавати набагато менше шкідливих речовин», - розповіли нам в одній з великих нафтових компаній. Поки що мешканцям «брудних» областей можна порадити купувати очищувачі повітря (від 200 до 6 тисяч гривень) і частіше вибиратися на природу.

Одне радує: Україна не сама «брудна». Вважається одним з найнебезпечніших хімічних елементів, діоксиду вуглецю, наша країна «справила» 185 мільйонів тонн, а от Німеччина - 789 мільйонів тонн, Великобританія - 523 мільйонів тонн. У трійці лідерів - Росія (1,5 мільярда тонн), США (5,7 мільярда тонн) і Китай (6 мільярдів тонн).

За повідомленням pavlonews.info

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!