Паливоспоживаюче обладнання українських підприємств лишається безконтрольним!

000003.gifПресс-служба Національного екологічного центру України (НЕЦУ) повідомляє, що днями НЕЦУ звернувся до Прем’єр-Міністра України Юлії Тимошенко з проханням поновити контроль за паливо споживаючим обладнанням на підприємствах України, які лишаються «безконтрольними» вже майже 5 місяців.

Наказом Мінприроди за № 569 від 14.11.07 була скасована Інструкція про порядок реєстрації налагоджувальних організацій і налагоджувальних служб підприємств, одержання висновків в органах Мінекобезпеки України на проведення налагоджувальних робіт та порядок їх проведення (була затверджена Наказом Мінекобезпеки № 58 від 24.06.96 р.)

Дана інструкція початково приймалася з метою впровадження єдиної науково-технічної політики по регулюванню викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від паливоспоживаючого обладнання. Вона визначала порядок проведення налагоджувальних робіт в цій сфері, інвентаризацію викидів забруднюючих речовин в зрівнянні з даними ОВНС або з інвентаризацією підприємства, характеристику організації, яка налагоджувала паливоспоживаюче обладнання та робила інвентаризацію викидів. Згідно неї мали фіксуватися документально, а відтак і могли бути перевірені: склад робітників, які пройшли відповідне навчання, обладнання, яким проводилися заміри, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, інвентаризація в зрівнянні з формою 2тп-повітря, наявність ліцензії, екологічні показники, які не відповідають даним режимних карт. В цілому інструкція була спрямована на встановлення оптимальних еколого-технологічних характеристик, на недопущення ненормативних викидів в атмосферне повітря і запобігання надзвичайних ситуацій на певних паливовикористовуючих установках.

Зі скасуванням цієї інструкції, фактично, був скасований і екологічний контроль за функціонуванням паливоспоживаючого обладнання. В Україні є підприємства різних форм власності, котрі не знають, або не хочуть знати, що таке інвентаризація забруднюючих речовин в атмосферне повітря на підприємстві, і, в кращому разі поміняють старий котел ДКВР, але за своєю ініціативою робити інвентаризацію вони не будуть, і не будуть вносити в разі її наявності доповнення до неї – доки їх не перевірять. І коли перевірки треба робити раз на три роки – в рідкому випадку зроблять це самі, а зазвичай чекають, поки воно само минеться, або доки їх не перевірять.

«Ми з впевненістю можемо стверджувати, що відміна цієї інструкції в найближчий час потягне за собою непередбачені ситуації та аварії. – говориться у зверненні. - Враховуючі такі обставини, просимо Вас надати відповідну вказівку щодо розробки та прийняття Мінприроди інструктивних документів для поновлення контролю за паливоспоживаючим обладнанням: з порядку реєстрації налагоджувальних організацій і налагоджувальних служб підприємств, одержання щодо цього висновків в органах Мінприроди України на проведення налагоджувальних робіт та з порядку їх проведення».

Прес-служба НЕЦУ

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!