Держкомлісгосп передає дев’ять своїх заповідників до Мінприроди України

Держкомлісгосп погодив проект постанови Кабінету Міністрів України «Про удосконалення управління установами природно-заповідного фонду України», відповідно до якого передбачається передати у підпорядкування Мінприроди 9 установ природно-заповідного фонду.

«Практично 180 тис. гектарів природно-заповідних територій Держкомлісгоспу буде передано в підпорядкування Міністерству охорони навколишнього природного середовища», прокоментував проект постанови Голова Державного комітету лісового господарства Микола Тимошенко. «Таке рішення, прийнято на виконання Указу Президента України №611/2009 «Про додаткові заходи щодо розвитку природно-заповідної справи в Україні».

Держкомлісгосп також в цілому підтримав пропозиції Мінприроди щодо створення нових і розширення існуючих природно-заповідних об’єктів, передбачених Указами Президента України №774/2008 "Про невідкладні заходи щодо розширення мережі національних природних парків" та №1129/2008 "Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів".

Крім того Держкомлісгосп в основному погодив проект Закону України "Про затвердження Загальнодержавної цільової екологічної програми розвитку заповідної справи на період до 2020 року", який зокрема передбачає створення національних природних парків та розширення існуючих установ ПЗФ на площі понад 200 тис.га за рахунок земель лісогосподарського призначення.

Природні заповідники, національні природні парки, які запропоновані до передачі Міністерству охорони навколишнього природного середовища з відання Державного комітету лісового господарства:

Поліський природний заповідник   20104,0
     
Ялтинський гірсько-лісовий природний заповідник   14523,0
     
Природний заповідник «Медобори»   10516,0
     
Дніпровсько-Орільський природний заповідник   3766,7
     
Рівненський природний заповідник   47046,8
     
Черемський природний заповідник   2975,7
     
Шацький національний природний парк   48977,0
     
Галицький національний природний парк   14684,8
     
Національний природний парк «Гомільшанські ліси»   14314,8

Очікується, що заповідність лісів Держкомлісгоспу збільшиться з 14,7% до 17%.

Прес-служба Держкомлісгоспу України

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!