Агрофірма пошкодила ботанічний заказник «Садківський степ»

Прокуратурою Кіровоградської області порушено кримінальну справу у зв’язку із завданою шкодою ботанічному заказнику «Садківський степ».

Про це сайту «Кіровоград.Коментарі» повідомили у відділі зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.

За ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.252 та ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України, прокуратурою Кіровоградської області порушено кримінальну справу стосовно службових осіб однієї з агрофірм. Встановлено, що вони, зловживаючи службовим становищем, допустили умисне пошкодження об’єкту природно заповідного фонду, яким є ботанічний заказник загальнодержавного значення «Садківський степ», розташований на території Устинівського району.

Незважаючи на те, що природно-заповідний фонд охороняється як національне надбання, а будь-яка діяльність на таких землях заборонена, згаданими особами умисно, з метою отримання прибутку, протягом 2005 – 2010 років самовільно проводилась господарська діяльність. Загалом розорено майже третину території «Садківського степу». Внаслідок таких неправомірних дій пошкоджено цілинні землі і знищено рослинний покрив, до складу якого входять рідкісні види, занесені до Червоної книги України.

За попередніми розрахунками державі завдано шкоду у розмірі близько двох мільйонів гривень.

Досудове слідство проводиться прокуратурою Устинівського району.

На даний час прокуратурою області активізовано діяльність з перевірки додержання вимог законодавства про охорону об’єктів природно-заповідного фонду у регіоні.

Джерело: kirovograd.comments.ua

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!