28 квітня, коли увага всіх була прикута до пожеж у Чорнобильській зоні, в Києві горіли 3 квадратних кілометра лісу на півдні Голосіївського національного природного парку.
Пожежу виявив активіст НЕЦУ Олександр Соколенко та організував виїзд підрозділу МНС.
Інформація про виявлення винуватих у загорянні заповідного лісу та притягнення їх до відповідальності невідома.
Як повідомляють ЗМІ, 28 квітня у зоні відчуження ЧАЕС розкинулась масштабна лісова пожежа.
Разом з тим, столичні екологи дізнались, що вогонь виник в самому центрі зони ще 26 квітня, в день річниці трагічних подій 1986 року.
Будь-який користувач інтернету може зазирнути до сайту http://fires.kosmosnimki.ru/ та на будь-яку частину планети на будь-який день подивитися розташування та площу пожеж на природних територіях. – коментує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Супутник Terra зафіксував два епіцентри вогню в 19.00, на заболоченій території в самому центрі зони, де вечором не мало би бути людей. Більш цікаво що це сталось не 28-го квітня, а двома днями раніше – 26-го.
Конфлікт між керівництвом національного природного парку «Дворічанський» та мисливцями з елітного мисливського господарства ДП «Бірюк» активізувався протягом останнього року. Зокрема, служба охорони НПП декілька разів відмічала факти браконьєрства на території національного парк з боку єгерів ДП «Бірюк», а до охорони території парку долучився 15-ий запасний батальйон Добровольчого Українського Корпусу "Правий Сектор". У відповідь, Харківської ОДА відмовилась погоджувати подання Міністерства екології та природних ресурсів України на подовження контракту чинного директора національного природного парку Максима Височина.
6 квітня 2015 року, Міністр екології на природних ресурсів України Ігор Шевченко підписав наказ «Про додаткові заходи щодо збереження біорізноманіття територій та об'єктів природно-заповідного фонду» № 114.
Документом, забороняється проведення санітарних заходів у частині санітарних рубок дерев та ліквідації захаращеності у межах природних заповідників, заповідних зон біосферних заповідників і національних природних парків, що належать до сфери управління Мінприроди, за винятком випадків, передбачених частинами третьою, п'ятою та шостою статті 16 Закону України "Про природно-заповідний фонд України".
Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...далі