Селяни зберігають степ, лягаючи під екскаватори

В цілинному степу у Дніпропетровській області розпочалась розробка гранітного кар’єру ТОВ «Гранітгруп». Десятки селян лягають під бульдозери, намагаючись зупинити нищення природи.

У 2006 році територія майбутнього кар’єра розпорядженням облдержадміністрації № 56-р-06 була зарезервована для створення нового регіонального ландшафтного парку «Інгулецький степ», який мав стати одним з ключових природно-рекреаційних об’єктів області. Дана територія є найбільшою у даному регіоні ділянкою із цілинним степом. Науковці Криворізького ботанічного саду НАНУ, Криворізького державного педагогічного університету, Дніпропетровського національного університету та Криворізького краєзнавчого музею підготували обґрунтування на заповідання даної території. На території виявлено при попередньому, неповному обстеженні 43 види рослин і 122 види тварин з різним природоохоронним статусом; із них 11 видів рослин і 42 види тварин занесених до Червоної книги України.

Але до того часу, як ці документи пройдуть усі необхідні інстанції є ймовірність, що не буде чого заповідати. Співробітники «Гранітгруп» активізували свої дії саме у цьому напрямку. Біля с. Недайвода регулярно відбувається випалювання степу, у тому числі і з застосуванням вогнеметів, внесення гербіцидів, а останніми днями на території розпочалося знімання скриши.

Дозвіл на роботи ТОВ «Гранітгруп» отримало без проведення екологічної експертизи. Цей факт зафіксовано в акті перевірки Південної геологічної інспекції від 02.08.2011. В результаті звернення ініціативної групи громадян, які заперечують розробці кар’єру на даній території, стало приписання зробити екоекспертизу, але без зупинки скришних робіт на час її проведення. 26 липня 2011 року розпочалась розробка гранітного кар’єру ТОВ «Гранітгруп» між с. Недайвода і Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області.

Жителі с. Недайвода стверджують що громадські слухання у с. Недайвода проходили з порушеннями, що зафіксовано протоколом свідків – учасників слухань. В с. Лозуватка слухання взагалі не проводились.

На сьогоднішній день проводяться щоденні чергування противників відкриття кар’єру. Власники вигнали два екскаватори, роботу яких блокують мешканці села лягаючи під техніку. Постійно біля екскаваторів чергують від 6 до 60 чоловік. Міліція не втручається у даний конфлікт, стверджуючи що аргументи обох сторін суперечать одне одному і визначити хто з сторін прав не можливо.

Але поки сторони споряться бульдозера «Гранітгруп» по декілька метрів в день знімають
ґрунтовий покрив цілини, заподіюючи непоправної шкоди майбутньому ландшафтному парку.

Фото Інгулецького степу: http://vkontakte.ru/album-6668736_134420501

Контакти:
gerasimchuk_alek at mail.ru
0973491776

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...далі



Приєднуйтесь!