Заступник Голови Держлісагентства Я.І. Макарчук забрехався перед телекамерою

Про це скаргою повідомило Генеральну прокуратуру України керівництво Всеукраїнської громадської організації „Національний екологічний центр України (НЕЦУ).

21.05.12 року активісти НЕЦУ разом з іншими небайдужими громадськими організаціями проводили під стінами Держлісагенства акцію проти призначення І.Северіна директором національного природного парку “Гомільшанські ліси”. Під час акції заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Я.І.Макарчук запросив учасників акції і журналістів в приміщення Держлісагенства, де заявив, що жодна кандидатура на призначення директора національного природного парку “Гомільшанські ліси” до Держлісагентства не надходила.

відповідний момент знаходиться на 5 хв.30 сек.

В той же час, заступник Голови Держлісагентства І.Шишов листом № 10-08/28-27/12 від 24.05.12 (його копія додається) повідомив, що Наказом Держлісагентства України № 227-к від 22.05.12, за пропозицією Харківської обласної державної адміністрації (лист від 24.04.12 №01-41/3152) та поданням Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства від 17.05.12 №07-27/198 на посаду директора національного природного парку «Гомільшанські ліси» призначено І.Северіна.

Важко не помітити, що пропозиція Харківської обласної державної адміністрації датована 24.04.12, а подання Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства – 17.05.12. Тобто, на момент заяви Я.І.Макарчука ці документи Держлісагентством були отримані, про що нас повідомило саме Держлісагенство.
Таким чином, 21.05.12 Я.І.Макарчук щодо призначення І.Северіна на посаду директора національного природного парку «Гомільшанські ліси» публічно надав неправдиву інформацію. Збрехав. Згідно ст. 16 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, керівникам центральних органів виконавчої влади забороняється “надавати несвоєчасно, недостовірну чи не в повному обсязі інформацію, яка підлягає наданню відповідно до закону”.

По цій причині екологи звернулись до Генеральної прокуратури України з вимогою провести розслідування скоєння заступником Голови Державного агентства лісових ресурсів Я.І. Макарчуком корупційного правопорушення.

Більше про проблему НПП «Гомільшанські ліси»: www.bit.ly/gomolsha

Leave a Reply