Заповідник «Розточчя» може стати кафедрою Львівського лісотехнічного університету

27 грудня в Києві розпочинається суд за позовом Київського еколого-культурного центру та «Екоправа-Київ» до міністра освіти й науки України Дмитра Табачника. Справа стосується його наказу №1032 «Про реорганізацію Природного заповідника «Розточчя» при Національному лісотехнічному університеті України».

Згідно наказу міністра, «Природний заповідник «Розточчя» (Львівська область, Яворівський район, смт Івано-Франкове) повинен бути реорганізований у структурний підрозділ Національного лісотехнічного університету без права юридичної особи.

Як повідомив «ДТ» директор природного заповідника «Розточчя» Ярослав Бовт, у червні-липні Головне контрольно-ревізійне управління України провело ревізію і зробило зауваження про нецільове використання бюджетних коштів. Тобто, фінансування заповідника проводиться Національним лісотехнічним університетом (м. Львів) за програмою підготовки кадрів, хоча у відповідності до закону про природно-охоронний фонд, заповідник є природоохоронною та науково-дослідною установою, на базі якої проходять практику студенти вищих навчальних закладів.

А вже у вересні цього року на ім’я ректора лісотехнічного університету, академіка НАН України Ю.Туниці надійшов лист від міністра освіти Табачника, в якому йшлося, що до 1 листопада необхідно здійснити реорганізацію заповідника «Розточчя» шляхом перетворення на структурний підрозділ Національного лісотехнічного університету без права юридичної особи, а також привести у відповідність до чинного законодавства його установчі документи.

«Дійсно, заповідник не вписується у параметри системи освіти, — говорить Ярослав Бовт. — Але перебування на правах структурного підрозділу у складі лісотехнічного університету суперечить закону про природно-заповідний фонд України. Зокрема, у ст.5 записано, що природні заповідники є юридичними особами. А ст.51-54 цього закону говорять, що зміна меж заповідників, їх реорганізація і таке інше проводяться указами президента України за поданням експертного висновку Мінприроди. У даному випадку реорганізація здійснюється наказом Міністерства освіти».

Дзеркало тижня, 25 грудня 2010, http://news.dt.ua/news/80881

Leave a Reply