03.03.2011 Рубрики: Новини, РЛП "Знесіння"

Замінування Галицького райсуду таки зіграло на руку забудовнику парку «Знесіння»

Суддя Надія Шумська, яка в Галицькому районному суді м. Львова розглядала справу про скасування ухвал міськради про надання земельної ділянки під забудову у парку «Знесіння», задовольнила заяву від ТзОВ «АрхіБуд» про відвід судді, справу передали судді Олексієнко.

Нагадаємо: 23 лютого, у Галицькому районному суді суддя Надія Шумська після перерви мала продовжити розгляд адміністративного позову прокуратури м. Львова до Львівської міської ради з вимогою скасувати ухвалу ЛМР № 612 від 01.03.2007 року «Про погодження ТзОВ «АрхіБуд» місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Довбуша,15 у місті Львові» та ухвалу ЛМР№1023 від 05.07.2007 року «Про затвердження ТзОВ «АрхіБуд» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. Довбуша,15 у Львові». Йдеться про скасування ухвал, якими попередньо було відкрито «зелену вулицю» для незаконної забудови регіонального ландшафтного парку «Знесіння» спершу кварталом елітного житла, а згодом кварталом комплексу апартаментів. Позов поданий в інтересах держави Україна, а конкретніше – департаменту містобудування Львівської міської ради, що його визнали за позивача №1.

На судовому засіданні були присутні помічник прокурора Наталя Цинайко та треті особи процесу з представниками, зокрема представник територіальної громади Львова Михайло Сухай з самостійними вимогами та його представник правозахисниця Наталія Сікевич.

Однак представників таких учасників процесу, як ТзОВ «АрхіБуд», Регіональний ландшафтний парк «Знесіння», ЛМР та департаменту містобудування суддя не дочекалася. Для присутніх суддя Надія Шумська зачитала заяву ТзОВ «АрхіБуд» про відвід судді, мотивований тим, що суддя буцімто вчинила процесуальні порушення під час розгляду клопотання про закриття провадження справи. Усі присутні в залі заперечили відвід судді Шумської, сказавши, що вони довіряють даному складу суду. У той момент, коли суддя мала піти в нарадчу кімнату, щоб обдумати, чи задовольняє вона відвід чи ні, пролунало оголошення про замінування суду. На вимогу правоохоронців усі звільнили приміщення, і через форс-мажорні обставини питання із відводом зависло в повітрі.

Згодом правозахисниця Наталія Сікевич повідомила ЗІКу, що суддя Надія Шумська таки взяла відвід, і справу передали судді Олексієнко.

Окрім того, що представники «АрхіБуду» вимагали відводу судді та закриття справи, цей судовий процес цікавий іще й тим, що директор парку «Знесіння» ані його представник на слухання не з’являються. Михайло Сухай поцікавився у директора парку «Знесіння» Олеся Завадовича, у чому причина, й отримав відповідь, що дирекція парку виклала свою позиції письмово й на суд ходити не буде. Нагадаємо, попередньо Олесь Завадович прийняв пропозицію «АрхіБуду» про допомогу в спорудженні візит-центру та облаштуванню території парку. Цікаво й інше: досі депутатський корпус Львівської міськради, більшість у якому становлять представники ВО «Свобода», не оприлюднив своєї позиції щодо спроб ТзОВ «АрхіБуд» спорудити на трьох гектарах унікального ландшафтного заповідника, що перебуває в пам’яткоохоронній зоні ЮНЕСКО, квартал апартаментної багатоповерхової забудови.

http://zik.com.ua/ua/news/2011/03/02/275199

Leave a Reply