09.10.2013 Рубрики: Новини

За знищення Іванівського заказника на Тернопільщині нарахували 29 тисяч гривень збитку – мільйони не побачили?

Майже місяць екологічна громадськість намагається відстояти Іванівський ботанічний заказник, який знаходиться в Тернопільській області. Нагадаємо суть цієї проблеми: для прокладки біатлонної траси Тернопільський лісгосп вирубав частину цієї території природно-заповідного фонду, попутно знищивши популяції червонокнижних рослин – любки дволистої та лілії лісової.
Однак контролюючі органи вирубку в заказнику з розбудовою траси для біатлону не пов’язують.

ідповідно до листа екологічної інспекції в Тернопільській області, на території ботанічного заказника місцевого значення “Іванівський” проводилась “рубка з метою розширення лісових доріг”. По результатах її перевірки була встановлена відсутність дозвільної документації на розкорчовування пнів та знищення місцезростання рослин, занесених до Червоної книги України. Збитки за порушення природоохоронного законодавства були розраховані в сумі 28.578 гривен.

а нашу думку, перевірка була проведена не в повному обсязі. Так, нею були проігноровані важливі питання – дотримання режиму охорони заказника та наявність спеціального дозволу від органів місцевої влади на ведення рубки. Якщо в Іванівському режим охорони був порушений, а рубка велася без спеціального дозволу – відповідно до чинного законодавства державі було завдано збитків на мільйони.
Роботи на біатлонній трасі не ведуться вже тиждень: зараз в цій проблемі розбирається прокуратура, – є надія, що вона ситуацію в Іваніському заказнику перевірить досконально. Але, з іншого боку, знаючи наші реалії, ніякої гарантії, що після перевірок знищення заказника не продовжиться, немає.
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткин, ЕкГ “Печеніги”: тел. (095) 139-62-78, [email protected]

Підготовлено ЕкГ “Печеніги”, членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

Leave a Reply